Oyunum telif yer mi?

doiya

Centipat
Merhaba. Unity ile Flappy Bird kopyası bir oyun yapmayı düşünüyorum. Çok aynısı denilemez ama mantığı aynı. Oyun telif yiyebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkes de yasal garanti vermiş. Bakıyorum Technopat avukat kaynıyor.

Her neyse, bunu anlamak için avukat olmak gerekmez. Bunu yapman suçtur. Flappy Bird bir marka. Onlardan izin almadan konsept veya oyunun herhangi bir içeriğini kullanamazsın.

Ciddi bir proje yapıyorsan (Oyunu yayınlayacaksan, internete fotoğraflarını atacaksan) zaten böyle şeyleri avukata danışmak gerekir.

"Telif yeme" olayını YouTube'daki gibi zannetmeyin. O aracı platform. Burada doğrudan DMCA talebi gönderirler veya dava açarlar.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Mekaniği kullanabilirsin fakat ismi kullanamazsın. Oyunu yayınlayacağın market buna izin vermez muhtemelen.

Böyle bir oyun yaparsan lütfen yayınlama hocam. Bu oyunun en az 1 milyon tane kopyası yapılmıştır. Oyunu yayınlamadığınız sürece bir problem olmaz. Kişisel olarak bir şeyler öğrenmek için yapabilirsiniz.

Bu konuyu genel olarak değerlendiriyorum. Bir oyunun modellerini veya mekanını/bölgesini izinsiz kullanırsanız oyununuz tabi ki de telif yiyebilir. Hatta şirketin avukatları tarafından mahkemelik olabilirsiniz. Bu oyun şirketinin tutumuna göre değişir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı