Oyunumda telifli müzik kullanabilir miyim?

Öncelikle okumayacağınıza eminim ama ne kadar haksız olduğunuzu öğrenmek istersiniz belki diye şunu şuraya bakıyorum.
Creative Commons Nedir?

YouTube hakkında söylediğiniz şeylerin kaynağı nerede?
YouTube'a video yüklerden size söylenen ve sizin okumadığınız bir kısım var.
Eki Görüntüle 1630881
Ayrıca YouTube telif hakkı ihlalinde sizden "para talep etmez". Müzik ise sesi siler, doğrudan videoda bir telif hakkı varsa video yayından kaldırılır. Veya hak sahibi aşağıda belirtilen seçeneklere başvurabilir.Eki Görüntüle 1630889
Gelir elde etme seçeneği kapalı olduğu taktirde bu yaptırımlar "uygulanmayabilir". Videolarızın kaldırılmama sebebi bu olabilir.

Ancak @Atikkerim arkadaşımız burada çok farklı bir şeyden bahsetmiş. YouTube üzerinden örnek vermemiz dolayısıyla gereksiz ve saçma olur.
Konu başka yerlere gittiği için özür diliyorum @Atikkerim, yapabileceğin en iyi şey veya lisanslı müzikleri kullanmaktır. Bu kriterlere uymayan müzikler için de SoundCloud gibi platformlarda sanatçılarla doğrudan iletişime geçebilirsin.
Önceden de belirttiğim gibi Open Game Art üzerindeki müzikleri incelemeni öneririm. Sanatçıların çoğunlukla SoundCloud hesapları da oluyor.

Konu çok ayrı yerlere gitmiş ve bayağı cevap gelmiş şaşırdım ve mutlu oldum ancak ben şarkının sahibine yazdım Instagram'dan görüldü attı e-mail de in cin top oynuyor SoundCloud'dan da yazmış olabilirim bayağı saldırdım çünkü oyuna phonk türü çok iyi oturuyor ve kordhell tam isabet yapıyor şarkıları hem onun şarkılarını kullansam inanılmaz bir pr olurdu izinsiz bile kullansım tema-mekanik-müzik 3'lüsü bile oyunu ayakta tutacak kadar iyi ama yasalar var ve bunlara uymam lazım izin alamazsam ya da çok yüklü paralar isterlerse b planım yok ve bu beni biraz endişelndiriyor çünkü oyun fikir aşamasında değil yarısı bitmiş durumda ve yakın çevreme demo oynanışını göstermeye başladım 1 aya kadar bitirmeyi düşünüyorum bayağı kararsız kaldım bu konuda.

Konu çok ayrı yerlere gitmiş ve bayağı cevap gelmiş şaşırdım ve mutlu oldum ancak ben şarkının sahibine yazdım Instagram'dan görüldü attı e-mail de in cin top oynuyor SoundCloud'dan da yazmış olabilirim bayağı saldırdım çünkü oyuna phonk türü çok iyi oturuyor ve kordhell tam isabet yapıyor şarkıları hem onun şarkılarını kullansam inanılmaz bir pr olurdu izinsiz bile kullansım tema-mekanik-müzik 3'lüsü bile oyunu ayakta tutacak kadar iyi ama yasalar var ve bunlara uymam lazım izin alamazsam ya da çok yüklü paralar isterlerse b planım yok ve bu beni biraz endişelndiriyor çünkü oyun fikir aşamasında değil yarısı bitmiş durumda ve yakın çevreme demo oynanışını göstermeye başladım 1 aya kadar bitirmeyi düşünüyorum bayağı kararsız kaldım bu konuda.

Para kazanma gibi bir derdin yoksa, dediğin kadar o müzik oyununa yakışıyorsa kullan. Ben bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Phonk müzikli telifli bir videom 800 falan izlendi ama olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Para kazanma gibi bir derdin yoksa, dediğin kadar o müzik oyununa yakışıyorsa kullan. Ben bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Phonk müzikli telifli bir videom 800 falan izlendi ama olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aslında üniversite masraflarım çıksın ve yazılımda kendimi geliştireyim diye yapıyorum ve evet eğer oyun belirli barajı aşabilecek kadar tutulursa para kazanmak istiyorum sırf bu yüzden cpm ve reklam konularını iyice araştırdım.

Aslında üniversite masraflarım çıksın ve yazılımda kendimi geliştireyim diye yapıyorum ve evet eğer oyun belirli barajı aşabilecek kadar tutulursa para kazanmak istiyorum sırf bu yüzden cpm ve reklam konularını iyice araştırdım.

Yani YouTube'da öyle kısa vadede para kazanabileceğini pek sanmıyorum ama yine de sana kalmış. Ha oyundan ne kadar kazanırsın orasını bilmiyorum.

Dediğim gibi, müziğe bağlı bir oyun yapıyorsun ama müzik kısmını oyun bitmiş daha yeni çözmeye çalışıyorsun. Planlama sıkıntısı. Adam cevap vermez sana tabii. Bedavadan izin vereceğini de sanmıyorum. Bu durum da müzik yapımcısnın ismiyle pr yapman demek, beni mahkemeye verin diye bağırmak gibi olur.
Kısaca bunları çok daha önce düşünmen lazımdı. Dediğin gibi kanunlar belli, burada sana kanun üzerinde tavsiye verebilecek bir insan yok zaten.

Dediğim gibi, müziğe bağlı bir oyun yapıyorsun ama müzik kısmını oyun bitmiş daha yeni çözmeye çalışıyorsun. Planlama sıkıntısı. Adam cevap vermez sana tabii. Bedavadan izin vereceğini de sanmıyorum. Bu durum da müzik yapımcısnın ismiyle pr yapman demek, beni mahkemeye verin diye bağırmak gibi olur.
Kısaca bunları çok daha önce düşünmen lazımdı. Dediğin gibi kanunlar belli, burada sana kanun üzerinde tavsiye verebilecek bir insan yok zaten.

Aslında tam olarak öyle değil oyunun arayüzü animasyonları bitti ama oynanış eksik şu an telifsiz şarkı ile denetiyorum insanlara, sanırım telifsiz phonklardan devam edeceğim çünkü bir cevap yok ücret verecek bir durumum yok ama oyun içinde ismini kullanacaktım ve komisyon bazlı çalışacaktım kabul etseydi.

Geri
Yukarı