Oyunumu nasıl online yapabilirim?

Xredstyle

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selamlar. Küçük bir araba oyunu fikrim var. Online yapmak istiyorum. Ama bu alanda herhangi bir tecrübem yok. Unity kullanıyorum. Online oyun yapmak için bir kaynak-video önerebilir misiniz? İngilizce de olabilir ama Türkçe olursa daha iyi olur.​

Aslında yapması basit. Kullanıcıdan girdi alıp bunu sunucuya göndereceksin ve eş zamanlı geri göndereceksin. Bu basit tarafı işin asıl kısmı ise verileri doğru işlemek. Gelen/giden veriyi 2 kullanıcı veya çoklu kullanıcıya aynı anda göndermen lazım. Ek olarak güvenlik kısmı var bir de. Herifler hile yapabilir basit düzey yaparsan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir izleyin.

İki part halinde sanırım. İlk bölümü de izlemeli miyim?

Arkadaşlar selamlar. Küçük bir araba oyunu fikrim var. Online yapmak istiyorum. Ama bu alanda herhangi bir tecrübem yok. Unity kullanıyorum. Online oyun yapmak için bir kaynak-video önerebilir misiniz? İngilizce de olabilir ama Türkçe olursa daha iyi olur.​
Küçük çaplı bir fikriniz var ise unity size göre minimal gelecektir. Sizin işinizi eğer küçük çaplı ise çözecektir ancak internete unity oyun yapma diye aratmadan unity dili ezberleme diye yazarsan senin için daha yararlı olur çünkü unityde video izleyerek oyun yaparsan belki oyun motorundan dolayı hatalar doğabilir.

Küçük çaplı bir fikriniz var ise Unity size göre minimal gelecektir. Sizin işinizi eğer küçük çaplı ise çözecektir ancak internete Unity oyun yapma diye aratmadan Unity dili ezberleme diye yazarsan senin için daha yararlı olur çünkü Unity'de video izleyerek oyun yaparsan belki oyun motorundan dolayı hatalar doğabilir.

Hocam singleplayer alanda oyunlar yapıyorum 4-5 yıldır. Online tarafa hakim değilim. Onu öğrenmek için buraya konu açtım.

Geri
Yukarı