Oyununun etkisinden çıkamamak

ZesuN

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yakın zamanda The Walking Dead oyununu baştan aşağı bitirdim. Hem çok kısa sürede ve aralıksız bitirdim. Fakat oyuna o kadar kendimi kaptırmışım ki resmen o dünyayı yaşamış gibi hissediyorum. Evet oyun güzeldi hikayesi şaheser niteliğinde fakat artık oyunun etkisinden kurtulmak istiyorum. Sizin önerileriniz nelerdir?

Zamanla etkisi gider. Seriyi bitirdiğim zaman öyleydim.

Aynısı bana god of warda oldu çıkamıyorum bende ancak zaman geçtikçe geçiyor 1 ay oyun oynamayı bırak geçer illaki.

Yakın zamanda The Walking Dead oyununu baştan aşağı bitirdim. Hem çok kısa sürede ve aralıksız bitirdim. Fakat oyuna o kadar kendimi kaptırmışım ki resmen o dünyayı yaşamış gibi hissediyorum. Evet oyun güzeldi hikayesi şaheser niteliğinde fakat artık oyunun etkisinden kurtulmak istiyorum. Sizin önerileriniz nelerdir?
Bana da half life serisini oynadığımda aynısı başıma gelmişti. Hala etkisindeyim.

Tatil varken bitirdim seriyi. İlk başlarda oynar geçer sonra silerim dedim fakat aklımda bile silinmiyor. Neyse zamanla geçer artık.
Hocam eğer cidden ilginizi çektiyseki öyle görünüyor zamanla da geçmez. Bir yerde adını duyduğunuzda diğer oyunları bırakıp onu oynayasınız gelir.

Zamanla geçer. Bende bir oyun oynuyordum(RobberyBob) eskiden etkisinden aylarca çıkamamıştım. İşlemleri hızlandırma butonu vardı bende gerçek hayatta bazı şeyler çok yavaş diye sıkılıyordum elim sanki havada buton varmış gibi sağ üst köşeye gidiyordu 🤣 Ben buna Robbery Bob sendromu diyorum🤣

Aynı durumu ilk kez Witcher 3 bitirince yaşamıştım. Zamanla geçiyor. Bence oyunu birkaç kez daha oynayarak durumu normalleştir, çok daha rahat etkisinden çıkarsın.

Hocam eğer cidden ilginizi çektiyseki öyle görünüyor zamanla da geçmez. Bir yerde adını duyduğunuzda diğer oyunları bırakıp onu oynayasınız gelir.

Hocam illa bir zaman sonra artık sıkmaya başlar veya etkisi geçer. Sadece hikayeye dayalı bir oyun bir devamlılığıda yok. Ha evet unutamadığım sevdiğim bir oyun olarak aklımda kalır fakat o zamanda bu kadar etki göstereceğini düşünmüyorum. İnsanlar neleri unutuyor.

Geri
Yukarı