P20 Lite batarya sorunu

Alchemilla

Decapat
Daha fazla  
İyi günler, birkaç gündür telefonda sıkıntı var. Yurtta olduğum için, telefonu şarjda kullanıyorum çok fazla. Şarjda video izliyorum, oyun hariç diğer uygulamaları da kullanıyorum. Birkaç gün önce, telefonu şarj da kullanırken, yavaş şarj olduğunu fark ettim. 20 dakika da bir, %1 artıyor şarj da oynarken. Kullanmadığım, şarja koyduğum zamanda eskisine göre geç şarj oluyor. Bugün de, şarj %15 kalmış şarja koydum. 20 dakika sonra, şarjım %20'den %65 yükselmişti. Batarya, bozulma olasılığı yüksek gibi duruyor. Tavsiye edeceğiniz bir öneri var mı?

Eğer garantisi varsa batarya değişimine yollayın. Telefon 2018 yılında piyasaya çıkmış, eğer o zamandan beri sizdeyse ve bu şekilde yoğun kullanılıyorsa bataryanın ömrünü tamamlaması çok normal. Bu kullanım bataryayı kısa sürede öldürecektir diye düşünüyorum. Bu sebeple sorununuzun sebebinin batarya arızası olma ihtimali çok yüksek.

Eğer garantisi varsa batarya değişimine yollayın. Telefon 2018 yılında piyasaya çıkmış, eğer o zamandan beri sizdeyse ve bu şekilde yoğun kullanılıyorsa bataryanın ömrünü tamamlaması çok normal. Bu kullanım bataryayı kısa sürede öldürecektir diye düşünüyorum. Bu sebeple sorununuzun sebebinin batarya arızası olma ihtimali çok yüksek.
Benim olduğum Yurt da, gelen elektrik voltajı dengesiz, bazen yüksek bazen düşük oluyor. Kablodan olma olasılığı da olabilir mi?

Benim olduğum yurtta, gelen elektrik voltajı dengesiz, bazen yüksek bazen düşük oluyor. Kablodan olma olasılığı da olabilir mi?
Bildiğim kadarıyla adaptörün buna karşı koruması gerekiyordu. Adaptör zaten ihtiyaç olandan fazla güç gelmemesi için kullanılıyor. Yoksa direkt prize takardık telefonu. Ondan olduğunu sanmasam da olma ihtimali var. Fakat daha çok kullanım alışkanlığınız nedeniyle olduğunu düşünüyorum. Garanti var ise garantiye yollayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı