P25K vs GE60 Hangisini Almalıyım?

Soykan

Hectopat
Daha fazla  
Ben en yüksek grafikli oyunları oynamak için bir laptop almıyorum ancak aldıktan sonra da fazla sıkıntı yaratmadan 5 sene götürsün istiyorum. Daha çok kod yazmakla ilgileniyorum ama arada oyun oynamakta istiyorum tabi.

Almışken her şeyiyle tam bir laptop almak istedim ve 2 laptop gözüme çarptı ancak bu 2 marka da genelde oyun laptopu üretiyor.

Gigabyte p25k
GIGABYTE P25K i7-4700MQ 2.4GHz 8GB 1TB+128GBSSD 2GB GTX765M 15.6" FreeDOS Notebook | hızlıal.com

Msi ge60 294xtr
MSI GE60 2OE-294XTR i7-4700MQ 2.4GHz 8GB 1TB 7200rpm 2GB GTX765M 15.6" FreeDOS | hızlıal.com

Gigabyte ın incelemesini de izledim özellikle o hoşuma gitti fan çıkışları ve tasarımıyla diğer özelliklerinde zaten bir eksik yok. Msi ge60 ın çanta ve mouse hediyesi de var bir de 200gr daha hafif. Bir de sonradan ram eklenebiliyor sanırım.

Ama gigabyte ın bi kaç ufak özelliği benim çok hoşuma gitti hava çıkışları ve ışıkların önde değil laptopu kapatınca iç tarafta kalması gibi. Bir de msiler kasınca ısınma sorunu yaratıyor diyorlar gigabytelarda bu olmaz gibi geliyor bana.2 si arasında kararsızım belki daha düşük özellikli bir laptopta işimi görecek ama aldım mı iyisinden almak istiyorum.

Bir sorum daha var bu laptoplarda noktalı virgül vesaire gibi tuşların yerlerinin standart yerlerinde olması benim için önemli asus vesaire gibi diğer laptoplarla tuş dizimi Türkçe klavyesinde aynı mıdır? Bunun dışında oyuncu notebook u yerine asus veya lenovo gibi bir notebook almam daha mı doğru olur mesala asus un n550jv si vardı galiba.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş öyle bir laptop arıyosan illa her yeni oyunu en yüksek grafiklerde oynamak istiyorum diyosan gireceksin monsterin sitesine isteğin seçimleri yapacak sipariş vereceksin, seni 5 sene götürecek bir laptobunda bir bedeleli var tabiki oda 7 yada 8 milyar civarı.

Kardeş öyle bir laptop arıyosan illa her yeni oyunu en yüksek grafiklerde oynamak istiyorum diyosan gireceksin monsterin sitesine isteğin seçimleri yapacak sipariş vereceksin, seni 5 sene götürecek bir laptobunda bir bedeleli var tabiki oda 7 yada 8 milyar civarı.
İstediğim yüksek grafiklerde oyun oynamak değil ama teknoloji hızla gelişiyor almak istediğim laptop teknik özellikleri bakımından 5 sene sonrasında çok geride kalmamalı. Temiz kullandığım için kolay kolay bozmayacağımı düşünüyorum ama asus gibi bir markaya güvenebilirim ancak msi ve gigabyte oyun laptopu olduğu için farklı şekilde yapılandırıldığından dolayı ileride sorun çıkartır mı ondan şüpheliyim.

Siz neden gigabyte ı seçerdiniz peki? Msi kadar çok laptop üreten bir marka değil güvenebilir miyim sizce?

Gigabyte bu firmalara rakip firmadır küçümsenecek firma değil. Bu ikisinden seçim yapmak zorunda kalsaydım. Gigabyte seçerdim çünkü SSD var.

Bak burada Gigabyte'nin incelemesi var. İzle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de zaten o videoyu izledikten sonra çok beğenmiştim laptopu özellikle o hava çıkışları ama sistem tavsiyeleri bölümünde msi ge60 ın olması da kafamı karıştıran bir nokta msi ge60 ında gigabyte a göre daha çok kullanılan bi laptop çeşidi olması biraz beni kararsız bıraktı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı