P350X boştayken yüksek sıcaklık sorunu

ByGkhn710

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar sizlere bugün yaşadığım bir sorundan bahsetmek istiyorum.
Öncelikle sistemimden bahsedeyim,
Ana Kart: MSI B450 GAMING Plus
Ekran kartı: RX 570 4 GB
İşlemci: AMD Ryzen 5 2500X
RAM: 16 GB
İşletim sistemi: Win10
Kasam: Phanteks Eclipse P350X

Şimdi asıl konuya gelecek olursam bir süredir sistemim sanki fazla ısınıyor gibiydi ben de MSI Afterburner yükledim ve kontrol ettim. Yük altında en fazla 76 dereceyi gören PC yük olmadan 42 ile 36 arasında dolaşıyordu. Tabii fanlar tam güçte çalışırsa bu derece 70 dereceye kadar düşebiliyor. Bende dedim ki bir fan alayım çünkü forumlarda baktığım insanların PC sıcaklıkları yükte 50-60 derecelerde geziyor biraz araştırdım ve şu "ARCTIC BioniX F140" model fanını almaya karar verdim. Bugün geldi taktım ancak bir fark göremedim aksine zararı olmuş gibi geldi: ). Yükte iyi gibi çünkü eskiden 70 derecelere çıktığında fanlar hızlanırdı ancak şimdi normal hızda gibiler 76 derecede bile ancak sorun şurada PC boştayken artık 40 değil 50 dereceyi görüyorum ve bu sabit.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Bu arada kasa içi oldukça ferah yani bayağı boş hava akışını önleyecek hiçbir engel yok.

Güncelleme: Şu an İşlemci fanını tam hızda çalıştırıyorum ve derece 46.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı