P40 Lite Google servisleri gelmeyecek mi?

Newkan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana
Telefonu yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. İlk aldığım da Google servislerinin bu kadar engel olabileceğini bilmiyordum. Elbet ilerleyen günlerde düzelir diye düşünüyordum. Şimdi ne yapmak istesem sürekli Google hizmetleri karşıma çıkıyor. Bazı uygulamaları kullanamıyorum. Telefon kısıtlanmış gibi. Uzun lafın kısası memnun değilim cihazdan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Google servislerinin o cihaza gelmesi zor. Ambargo kalksa bile bundan yeni çıkacak cihazlar faydalanır bence. Bir şekilde yüklenebiliyordu da nasıl hatırlamıyorum. YouTube'da belki vardır.

Telefonu yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. İlk aldığım da Google servislerinin bu kadar engel olabileceğini bilmiyordum. Elbet ilerleyen günlerde düzelir diye düşünüyordum. Şimdi ne yapmak istesem sürekli Google hizmetleri karşıma çıkıyor. Bazı uygulamaları kullanamıyorum. Telefon kısıtlanmış gibi. Uzun lafın kısası memnun değilim cihazdan.

Google ile arası bozuk Huawei'nin sanmam geleceğini.

Memnun değilseniz telefonunu değiştirmekten başka çare yok. APK alternatif uygulamalar kullanabiliyorsunuz lakin bir Google Play olmadığı gerçek. Ambargo kalkarsa büyük ihtimal yeni çıkacak modelleri kapsar. Kısa süre içerisinde de bu ambargonun kalkacağı bir durum gözükmüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu çözümü kullanarak google hizmetlerini kurabilirsiniz. Ben de bu şekilde P40 Lite'ı EMUI 12'de Google hizmetleriyle beraber kullanabiliyorum, Google News haricinde her şey sorunsuz çalışıyor. Google Haritalar API'ı olsun, Play Store olsun, neredeyse mükemmel. Kullanacağınız hesapları kurulum sırasında eklemeniz gerekiyor.

Kurulum için cihazı sıfırlamanız ve eski sürüme "downgrade" ederek kuruluma başlamanız gerekiyor. Başka sorunuz olursa sorabilirsiniz, elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu çözümü kullanarak Google hizmetlerini kurabilirsiniz. Ben de bu şekilde P40 Lite'ı EMUI 12'de Google hizmetleriyle beraber kullanabiliyorum, Google News haricinde her şey sorunsuz çalışıyor. Google Haritalar API'ı olsun, Play Store olsun, neredeyse mükemmel. Kullanacağınız hesapları kurulum sırasında eklemeniz gerekiyor.

Kurulum için cihazı sıfırlamanız ve eski sürüme "downgrade" ederek kuruluma başlamanız gerekiyor. Başka sorunuz olursa sorabilirsiniz, elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım.

Bu bayağı zahmetli ve sıkıntılı iş ya kardeş yine de sağ olasın.

Geri
Yukarı