P400a egzoz fanı önerisi

NoiNO

Centipat
Arkadaşlar kasam P400a ve bilginiz veya bilmediğiniz gibi kasadan egzoz fanı çıkmıyor. Ben de o yüzden bu konuyu açıyorum. İyi sosyaller.
P400a için egzoz fanı önerisi.

IMG_20221026_100737.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe nedir? Ses vs önemli mi?

Arkadaşın önerisinden daha iyi bir fan olarak şunu önerebilirim. SilverStone Air Blazer 120R ARGB Adreslenebilir LED 12cm 94CFM Yüksek Hava Akışlı 2200RPM Kasa Fanı (SST-AB120R-ARGB) - Kasa Fanı - Overclock - PC Bileşenleri | Teknobiyotik
Tam bir fiyat performans canavarı. CFM değeri yüksek, RPM değeri yüksek fakat sesli çalışır. Ben sıvı soğutmada kullanıyorum gayet memnunum. Yaz aylarında 60 derece üstünü pek görmüyorum. CFM değeri tabi burada baya etki ediyor.
Kasa fanı olarak da kullanılabilir. PWM olduğu için rahatça ayarlayabiliyorsun. ARGB desteği de var.

Arkadaşın önerisinden daha iyi bir fan olarak şunu önerebilirim. SilverStone Air Blazer 120R ARGB Adreslenebilir LED 12cm 94CFM Yüksek Hava Akışlı 2200RPM Kasa Fanı (SST-AB120R-ARGB) - Kasa Fanı - Overclock - PC Bileşenleri | Teknobiyotik
Tam bir fiyat performans canavarı. CFM değeri yüksek, RPM değeri yüksek fakat sesli çalışır. Ben sıvı soğutmada kullanıyorum gayet memnunum. Yaz aylarında 60 derece üstünü pek görmüyorum. CFM değeri tabi burada baya etki ediyor.
Kasa fanı olarak da kullanılabilir. PWM olduğu için rahatça ayarlayabiliyorsun. ARGB desteği de var.
Bu ürün güzel olsa da 94 CFM değerini maksimum devirde veriyor. Kimse bir fanı 2200 RPM kullanmaz. Ortalama kullanıcı 1300-1400 RPM kullanır. Bu RPM civarlarında da ortalama 45-50 CFM çalışır. Bu da P12 ile eşit oluyor aşağı yukarı. Ama fan kalitesi olarak bakarsak P12 açık ara önde.

Bu arada bu yorumu sisteminde 3 adet Air Blazer 120R bulunan birisi olarak söylüyorum.

Bütçe nedir? Ses vs önemli mi?

Sessiz olursa mükemmel olur bütçe sıkıntı değil.

Her şey çok pahalılaşmış.

2 hafta önce 150 TL diye hatırlıyorum.

Bu ürün güzel olsa da 94 CFM değerini maksimum devirde veriyor. Kimse bir fanı 2200 RPM kullanmaz. Ortalama kullanıcı 1300-1400 RPM kullanır. Bu RPM civarlarında da ortalama 45-50 CFM çalışır. Bu da P12 ile eşit oluyor aşağı yukarı. Ama fan kalitesi olarak bakarsak P12 açık ara önde.

Bu arada bu yorumu sisteminde 3 adet Air blazer 120r bulunan birisi olarak söylüyorum.

Hocam sizin öneriniz nedir?

@BerkayZ87 @Xoenna hocam konuya bir açıklık getirin.

@BerkayZ87 @Xoenna hocam konuya bir açıklık getirin.
Hocam dediğim gibi ben öneride bulundum. Kendimden açıklayacak olursam 250 liralık fanın ömrünü düşünmektense işlemcinin ömrünü daha çok düşünüyorum. 60 derece üstünde direkt olarak son hıza alıyorum, RPM ve CFM en üst seviyeye çıktığı için gürültü oluyor. Aynı zamanda radyatöre bağlı oldukları için radyatöre sürtünen havadan da ses çıkıyor. Arkadaş kalite olarak P12 önde diyor ama ben bilmiyorum. Ben galax marka da fan kullanıyorum. Silverstone'a göre daha kalitesiz yapıda. Elimde P12 olmadığı için karşılaştırma şansım yok maalesef. Benim önerim hala Silverstone olarak devam ediyor.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı