P55A-UD4 anakarta 500 TL CPU önerisi

Bütçe
500 TL

ERBiiilgi

Femtopat
Daha fazla  
Valorant için sistem topluyorum 60 FPS altına düşürmeyecek işlemci önerileriniz neledir? Bütçem çok yok, en fazla 500TL 2. el de olur. Ana kartım P55A-UD4 (Gigabyte) uyumlu olsun.

Letgo Linki

1156 sokette alınabilecek en iyi işlemciler Xeon lardır. Anakartınız overclock a müsait, ilandaki işlemciyi alıp overclock yaparsanız akar götürür. 1440p de 2070s ile darboğaz yaşamadım. Uyumlu kule soğutucu da mevcut elimde 2'sini bütceniz civarlarına verebilirim ilgilenirseniz.

Dostum anakart özellik olarak çok iyi de 1. Nesil Core serisi işlemcileri destekliyor, 500TL bütçe içinde o işlemcilere verilebilecek fiyat performans işlemci Xeon dışında göremedim ben. En iyi ihtimalle X3450 veya X3480 bakabilirsiniz.

Dostum anakart özellik olarak çok iyi de 1. nesil Core serisi işlemcileri destekliyor, 500TL bütçe içinde o işlemcilere verilebilecek fiyat performans işlemci Xeon dışında göremedim ben. En iyi ihtimalle X3450 veya X3480 bakabilirsiniz.

Dediğiniz işlemcilerden herhangi birini alırsam Max kaç FPS alabilirim.

Ben Q9550 ve GT730 kullanırken de Valorant'ta ortalama 70 FPS alıyordum. X3450 - X3480 alın, üstlerine hız aşırtma eklenince de sıkıntı çıkaracaklarını sanmam.

Dediğiniz işlemcilerden herhangi birini alırsam Max kaç FPS alabilirim.

Bu işlemcilerin olayı overclock. Overclock yapmadan FPS'nin F'sini vermez. Üst serilerde belli seviyeye overclock yapmak için daha az frekans artıracaksın. Daha üst seri işlemci = daha stabil sistem+düşük sıcaklık.
He şunu da söyleyeyim RAM MHz'si de FPS'yi etkiliyor. 1333MHz RAM takarsan drop bile yiyebilirsin.

Geri
Yukarı