P5G41C-M LX BIOS güncellemesi sonrası Ethernet ışığı yanmıyor

The Theseus

Hectopat
Yer
Nevşehir
P5G41C-M LX - Destek

Anakartın BIOS'unu sitesinden indirdim, kurulumu yaptım. her şey çok iyi gitti hatta sistem hızlandı biraz yaptığım işlemler sonrası ama kablo ile internete bağlandığımda modemdeki 1 2 3 ışıkları yanmıyor. Sorun bununla aynı sanırım: BIOS Güncelleme Sonrasında Realtek PCI Family Controller Sarı Ünlem Hatası.

Yapılacak şeyleri yaptım gibi geliyor ama değişen bir şey olmadı. Modeme diğer PC ile bağlıyım ve ordan yazıyorum. Kabloları vs değiştirip denedim sorun onlarda değil. BIOS pilini çıkarıp 10-15 dakika bekledim, Ethernet girişindeki ışık kırmızı yanıyor ve yine internet yok. İnternet ayarlarını sıfırladım, yine yok. Anakart o kadar pahalı bir şey değil ama can sıkıcı, kafaya taktım, canım sıkkın :(

Format attım yani attım sanıyordum ama ayarları sıfırlamışım. Şimdi daha detaylı atıyorum ve size de danışayım dedim. Bu arada eski bir BIOS güncellemesi buldum, bu sefer de anakarttaki BIOS'tan eski olduğu için sistem kabul etmedi. Şimdiden teşekkür ediyorum cevaplarınız için.

Sizde de sarı ünlem olarak mı görünüyor? BIOS'tan da "Onboard Devices Configuration" kısmından "Onboard Gigabit LAN" seçeneği aktif midir?

Sizde de sarı ünlem olarak mı görünüyor? BIOS'tan da "Onboard Devices Configuration" kısmından "Onboard Gigabit LAN" seçeneği aktif midir?
İki seçenek vardı hocam ikisi de aktif. İkincisini ben aktifleştirdim o ilk açılışta Shift+f10 diye uyarı çıkınca geri kapattım. Formatın bitmesini bekliyorum şimdi. Ya geçen de sizi o kadar uğraştırdım başıma gelene bak :(

İki seçenek vardı hocam ikisi de aktif. İkincisini ben aktifleştirdim o ilk açılışta Shift+F10 diye uyarı çıkınca geri kapattım. Formatın bitmesini bekliyorum şimdi. Ya geçen de sizi o kadar uğraştırdım başıma gelene bak :(

Tamam zaten o alttaki seçenek değildi benim dediğim :) Bu arada hocam biz burada uğraşmak için varız, öyle düşünmeyin lütfen.

Tamam zaten o alttaki seçenek değildi benim dediğim :) Bu arada hocam biz burada uğraşmak için varız, öyle düşünmeyin lütfen.
Adamsını hocam ne diyeyim :) Ne yapılabilir ki başka formattan da bir şey çıkmayacak gibi geliyor. Şu an %90'da Ehternet ışığı yanması gerekir mi %100'den sonra internet gerektiğinde mi yanması gerekir?

Windows 10'mu kuruyorsunuz? Sürücülerle de alakalı olabilir bilemiyorum şu an.

Evet hocam. Sürücülerse formattan sonra düzelir gibi heralde bakalım.
Yiğit hocam eski BIOS'u yüklemenin bir yolu var mı bildiğiniz?
Evet hocam. Sürücülerse formattan sonra düzelir gibi heralde bakalım.

Yiğit hocam eski BIOS'u yüklemenin bir yolu var mı bildiğiniz?
Şöyle bir şey var @Yiğitt35 hocam ama.

Dosya Ekleri

• IMG_20211004_113136.jpg
    IMG_20211004_113136.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 43
  • 16333371458599076488285615635850.jpg
    16333371458599076488285615635850.jpg
    178,9 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_20211004_125038.jpg
    IMG_20211004_125038.jpg
    263,9 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme: