P5G41C-M LX Windows 10 kurulumunda geçerken medya sürücüsü yok hatası

BIOS > Storage Configuration > ATA/IDE Configuration ayarını enhanced yapıp kaydedip öyle deneyin.

Cevap için teşekkür ediyorum fakat zaten BIOS ayarım dediğiniz gibiydi. Linux'daki diskleri Windows kurulumunda görmeme nedeni ne olabilir acaba? Veya Linux'u disklerimden temizlememin bir yolu yok mu?

Belirtmeyi unuttum fakat daha önceden Ventoy uygulaması üzerinden sadece ISO'yu atıp kurulum yapmaya çalıştığımda yine aynı hatayı almıştım disklerimi görmüyordu.

Ayarı Compatible yapıp deneyin.

Bir de Enhanced Mode Support ayarı var mı? Varsa ne durumda?
Linux'daki diskleri Windows kurulumunda görmeme nedeni ne olabilir acaba?
Sistemi eski olması. Muhtemelen Windows 10 içinde gerekli yonga seti sürücüsü yok.

Anakartım UEFI desteği yok yani büyük ihtimal legacy kurulum yaptım. Aslında tek yaptığım şey Rufus'tan flashdiske yazdırıp Linux kurmaktı. Bilgisayarımda HDD ve SSD var ben SSD'ye kurdum.
Linux'ta Rufus yok?
Hayır farklı bilgisayardan hazırlamıştım flashdiski MBR ve NTFS şeklinde.
Ventoy ile Linux'tan yazdırmayı dener misiniz?

Ayarı compatible yapıp deneyin.

Bir de enhanced mode Support ayarı var mı? Varsa ne durumda?

Sistemi eski olması. Muhtemelen Windows 10 içinde gerekli yonga seti sürücüsü yok.

Support ayarı var ve şu şekilde S-ATA, P-ATA, S-ATA+ P-ATA.

Linux'ta Rufus yok?

Ventoy ile Linux'tan yazdırmayı dener misiniz?

Mevcut olan flashdiskimi feda etmek istemiyorum zira bunun içerisine Windows 10 yüklemek için internet kafeden yararlanmıştım. Fakat Ventoy ile boş olan HDD diskimi formatlık flash gibi kullanabiliyorsam deneyebilirim.

Support ayarı var ve şu şekilde s-ata, p-ata, s-ata + p-ata.

Mevcut olan flashdiskimi feda etmek istemiyorum zira bunun içerisine Windows 10 yüklemek için internet kafeden yararlanmıştım. Fakat Ventoy ile boş olan HDD diskimi formatlık flash gibi kullanabiliyorsam deneyebilirim.

Hatta şu anda deniyorum D diskimi silip Ventoy ile içerisine ISO atıp Windows kurulumunu yapmayı deneyeceğim.

Geri
Yukarı