P5KPL-SE BIOS'da SSD HDD olarak gözüküyor

Makaleler
33
Daha fazla  
RAM
Kingston 4 GB
SSD veya HDD modeli
Samsung 870 EVO 250 GB
Ekran kartı
NVIDIA GT 430
Anakart
P5KPL SE
İşlemci
Intel Core 2 Duo E7500
Merhaba,

Benim 870 EVO SSD, BIOS'ta HDD olarak gözüküyor. Bu durumu normal olarak görüyorum çünkü:

• SSD orijinal ve Samsung Magician üzerinde Serial number kısmında genuine olarak gözüküyor, bir sıkıntısı yok. Windows üzerinde de SSD olarak gözüküyor.
Bu durumun bundan dolayı olduğunu düşünüyorum:

Anakart çok eski olduğu için yani 2007 anakartı bu yüzden SSD'yi HDD olarak gördüğünü düşünüyorum, anakartın daha SATA Controller gibi bir ayarı bile yok. SATA ile alakası yok yani, ne olduğunu daha bilmiyor sanırım bu anakart.

BIOS'un ilk menüsünde "Samsung SSD 870 EV" olarak gözüküyor O'su kayıp. İsmi, bu 2007 anakarta uzun geldiğinden dolayı öyledir belki de. :D

3.jpg

Device: Hard Disk yazıyor. 🤣

2.jpg

Boot menüsünde başında HDD yazıyor, sonunda SSD yazıyor. :D

4.jpg

AHCI gibi ayar yok, daha doğrusu SATA Controller ayarı yok doğrudan.

1.jpg

Not: BIOS güncel ve SSD kesinlikle orijinal. Sizden fikir almak açısından bu konuyu açtım. Bence anakart P5KPL SE çok eski bir anakart olduğundan dolayı hard disk olarak görüyor.

@Yener K., @Recep Baltaş, @AJFA.

Son düzenleme:
Anakart bu kadar gelişmiş teknoloji görünce sapıtmış bence de. 😀

Yani o dönem de SSD vardı ama normal kullanıcı erişmeye birkaç sene önce başladı. O yüzden böyle bir özellik eklememişler bence.

Anakart bu kadar gelişmiş teknoloji görünce sapıtmış bence de. 😀

Yani o dönem de SSD vardı ama normal kullanıcı erişmeye birkaç sene önce başladı. O yüzden böyle bir özellik eklememişler bence.

Ben de öyle düşünüyorum. Bir de burada o harfi eksik. Başka sisteme takıp bunu kontrol etmek isterdim.

Adsız.png

Ben de öyle düşünüyorum. Bir de burada o harfi eksik. Başka sisteme takıp bunu kontrol etmek isterdim.

Eki Görüntüle 1529864
Magician doğruluyorsa yeterli bence. Başka bir yerde benzer bir olaya rastlamadım. Öyle bir olay olsa forumlarda dalgasını geçerlerdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı