P5ND2 SE, GT 1030 ve Xeon E5450 Sistem

uTicken

Hectopat
Daha fazla  
P5ND2 SE anakartıma ekran kartı olarak GT 1030, işlemci olarak modlanmış Xeon E5450 ve RAM olarak PC2-5300 667 MHz 2 GB RAM takmak istiyorum. Şu an sistemde işlemci, ekran kartı yok ama 2 slot 1 GB+1 GB RAM var. Yazdığım işlemci ve ekran kartı, hem birbirine hem de P5ND2 SE anakarta uyar mı ?

Şu anki bulunan 1+1 RAM'lerimin üstünde PC2-5300 veya MHz'i yazmıyor ama seri numarası vs yazıyor. Ekte RAM'lerimden birinin fotoğrafını attım. İki RAM seri numaraları dışında aynı. Üstüne araştırmam sonucu anakartımın en yüksek desteklediği PC2-5300 DDR2 667 MHz 2 GB RAM takmak istiyorum ama birbirine uyar mı ?

Şu anki RAM'lerimin MHz'ini öğrenemiyorum. MHz farklı olursa zararı olur mu ? 2. fotoğrafta ise almak istediğim ek RAM'in fotoğrafını koydum. Şuan 1+1 var 1+1+2 yapmak istiyorum. Bu sistemde tam olarak parçalar birbirine uyar mı ? Modlanmış olduğu için E5450'nin uyacağını düşünüyorum. Ekran kartı ile işlemci de uyumlu olarak çalışması lazım. Ama RAM konusunda pek fikrim yok. Yanlışım varsa düzeltip, sistem hakkında yorum/öneri yapar mısınız ? (Arkası tahtalı olan fotoğraftaki RAM, şu anki RAM'lerimden birisi.)

1543263249796.JPEG
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı