P5Q görüntü vermiyor

karaliovski

Hectopat
Evet arkadaşlar, elimde P5Q anakart var. ne zamandır duruyordu, takayım deniyeyim dedim. Çalışan işlemcimi, RAM'im,i ekran kartımı, PSU'mu derken taktım ve enerjiyi verince anakartın yeşil ışığı yandı. Güç verdiğimde ise Speaker'dan sadece dıt sesi çıktı ve ekrana görüntü gelmedi, tek tek bütün RAM slotlarını denedim, yine bir şey yok. Ve işlemci fanı aşırı derece yavaş dönüyor normalde, dönerken çok ses çıkaran işlemci fanı ses çıkarmıyordu tam olarak anlayamadım ne olduğunu. Bilen ya da başına gelen varsa beni aydınlatırsa çok sevinirim.

Dıt sesinden ötürü RAM bozuktur muhtemelen. Bir tane RAM takıp çalıştırmayı dene, dıt sesi gelmiyor ve fanlar yine yavaş dönüp görüntü gelmiyorsa bir ihtimal PSU'da sorun vardır.

3 Dıt sesi RAM hatası olduğunu biliyorum sadece PC'nin açılırken çıkardığı tek dıt sesi var.
3 Dıt sesi RAM hatası olduğunu biliyorum sadece PC'nin açılırken çıkardığı tek dıt sesi var.
PSU'yu yeni aldım kendi pc'm den söktüm ondan yana bir problemde yok.

PSU'yu yeni aldım kendi pc'm den söktüm ondan yana bir problemde yok.
Bilmiyorum, RAM'leri çıkartıp 1 dakika bilgisayarı çalıştır. Sonra kapatıp tekrar ramleri tak öyle dene.

Bu gibi hatalar başıma çok geldi, benim bildiğim çözümler bu kadar. Son olarak anakart arızalı mı diye bir düşünce kalıyor akılda.
Bilemiyorum bütün donanımlara baktım anakartta kaldı sıra onuda bilemiyorum artık
Daha temin öylesine açayım dedim anakart yazısı geldi. P5Q diye ama orada dondu bende kapa aç yaptım yine bir şey yok şu anlık açılmıyor :D.
Böyle donup kalıyor bir zaman sonra açınca.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-09-19 at 11.56.03 AM.jpeg
    WhatsApp Image 2020-09-19 at 11.56.03 AM.jpeg
    124,8 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı