Çözüldü P7H55M LX RAM Desteği

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

SARS-CoV-2

Hectopat
En fazla 8 GB desteklediği nerede yazıyor? Bellek kontrolcü işlemci içinde ve Xeon X3470 da 32 GB RAM desteğine sahip:

Benim anakart da ASUS P7H55M LX. En fazla 8 GB RAM destekliyor. Anakart özelinde bir durum.

Moderatör bu konu ne? 🤣 Ben böyle bir konu açmadım. Silmenizi rica edeceğim.

Son düzenleme:
Çözüm
P7H55-M Pro 16 GB RAM destekliyor ve takıp çalıştıran da var. O yüzden bu anakart 8 GB destekliyor demek yanlış. ASUS bile 8 GB yazsa bu anakart muhtemelen sorunsuz bir biçimde 16 GB destekler. Bunu ASUS yurt dışının bir AiO PC için maksimum 32 GB destekliyor diye belirtip, ürün müdürünün 64 GB takıp çalıştırdığını görmüş bir eski ASUS çalışanı olarak yazıyorum.
P7H55-M Pro 16 GB RAM destekliyor ve takıp çalıştıran da var. O yüzden bu anakart 8 GB destekliyor demek yanlış. ASUS bile 8 GB yazsa bu anakart muhtemelen sorunsuz bir biçimde 16 GB destekler. Bunu ASUS yurt dışının bir AiO PC için maksimum 32 GB destekliyor diye belirtip, ürün müdürünün 64 GB takıp çalıştırdığını görmüş bir eski ASUS çalışanı olarak yazıyorum.

Çözüm
Benimki pro değil LX modeli Recep hocam. Siz şimdi 16 GB taksam çalışır mı diyorsunuz yani?

İşte anakart ilk çıktığında tek 8 GB DDR3 pek yoktu. Bu yüzden öyle yazıyorlar. Deneyip haber verin. Bizde de bir H55 sistem olması lazım ama sizdeki anakart yok.

İşte anakart ilk çıktığında tek 8 GB DDR3 pek yoktu. Bu yüzden öyle yazıyorlar. Deneyip haber verin. Bizde de bir H55 sistem olması lazım ama sizdeki anakart yok.

Tamam deneyeceğim uygun bir zamanda. O zaman haber veririm.

Recep hocam gerçekten çok şaşkınım. 8 GB + 4 GB RAM taktım, ikisi farklı olmasına rağmen (hatta voltajları bile farklı) birkaç saattir sıkıntısız 12 GB olarak kullanıyorum. 8 GB'lığın aynısını bulup takacağım en kısa zamanda. Teşekkürler, gerçekten aklıma gelmezdi bu anakartın 8 GB RAM'den fazla RAM çalıştıracağı.

asus.PNG

asus1.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -2 Eksi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı