Packard Bell EasyNote TE 11HC Windows 8.1 Kurulumu

kn7269

Hectopat
Daha fazla  
USB'yi yaptığımda bilgisayarı açtım ve packard bell yazısı geldi altta. Windowsun yazısı dönmedi. Sonra windows logosu geldi öyle kuruluma girdi. Acaba uefi USB'yi yanlış mı hazırladım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
UEFI için GPT seçeneğini seçtiyseniz yazdırırken ve USB'yi takıp Boot şeçeneklerinden UEFI : USB .. şeklinde duran belleği seçtiyseniz sıkıntı yoktur o konuda.

Bu arada BIOS'da ayarlar UEFI iken boot etmedi. Legacy yapınca boot etti. Ve benim bilgisayarım packard bell. Boot tuşunu ben bulamadım. Bütün tuşları deniyorum şu an sırayla. Bulunca yapıcağım.

Packard bell için boot tuşunu bulamadım.

UEFI modda iken boot etmiyor legacy ye alınca boot ediyor. Ve boot ederken packard bell yazısı gidiyor windows logosu geliyor, öyle kurulum ekranına geçiyor.

Halen uefi kurulum yapamadım boot tuşunu bulabilsem yapıcam da.

Packard Bell EasyNote TE 11HC (Ekran kartlı olan değil İntel HD Graphics B960 Intel Pentium B960 lı olandan)

Aramanıza gerek yok bios da f12 boot menü diye bir kısım var onu enabled yaptım düzeldi. Ben diski UEFI yapamamışım. Ama BIOS ayarlarında UEFI kalınca gene boot olmuyor normal mi ?

@Egemen herhalde UEFI diski hallettim. Bu arada sürümümü tam öğrendim. Windows 8 Core Single Language imiş. İnternetten bunu indirdim ancak 4 GB'lik diske yazamıyorum. Dosya 3,68gb benim disk 3,61 gb :)

Hafıza kartı var 8 GB'lik onla yapsam olur mu ?

Daha önce denememiştim ancak yapanları duymuştum. Bir denemekte fayda var. Bu arada indirdiğiniz dosyanın hash değerlerini kontrol ettiniz mi ?

Hash değerini öğrendim ama nasıl kontrol edicez neyle ?İndirdiğim yer de hash değeri yazmıyor. Hash değeri de bu

MD5 70D32E6E403A937B41D1348CF025080D

SHA1 2F0D4FA11F44DFB26EEA88A30990326FDDA598AA

CRC32 A798228C

Hash değerleri orijinali ile aynı değil. Nerden indirdiniz tam olarak ? Linki vermeyin de tam olarak, yasak çünkü. Site ismini yazsanız bulurum herhalde.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı