Packard Bell laptopta overclock yapılamıyor

BenRott

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptoptaki işlemci yavaş olduğu için overclock yapmak istiyorum ama olmuyor. Yardım eder misiniz PC?

4 GB DDR4 RAM.
Intel Celeron 1.8 GHz işlemci.
Intel HD Graphics dahili ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bir laptop olduğu için ve işlemci tasaarruf sınıfı olduğu için sistem overclock yapmaya izin vermeyecektir muhtemelen. BIOS üzerinde zaten bunu sağlayacak ayar beklenmez. Başka türlü de sistemi garanti dışı bırakabilir. Üretici yazılımını bozar çünkü.

Edit: Başka yolu varsa da ben bilmiyorum.

Bu bir laptop olduğu için ve işlemci tasaarruf sınıfı olduğu için sistem overclock yapmaya izin vermeyecektir muhtemelen. BIOS üzerinde zaten bunu sağlayacak ayar beklenmez. Başka türlü de sistemi garanti dışı bırakabilir. Üretici yazılımını bozar çünkü.

Edit: Başka yolu varsa da ben bilmiyorum.

Garantisi yok zaten çunku 2. el MSI Afterburner'da bir şey yapamıyorum tıklayınca tepki vermiyor.

MSI Afterburner'da bir şey yapamıyorum tıklayınca tepki vermiyor.
Bildiğim kadarıyla o yazılım MSI GPU'lar için tasarlanmış. Aynı donanımı kullanan bazı GPU'larda da belki çalışır ama işlemci overclock için işe yaramaması normal. İşlemci overclock da destekliyorsa dahi tutup Intel'in overclock yapılamaz olarak ayarladığı işlemcileri overclock yapmaya destek vermeyecektir tahminimce.

Bir de işlemcinin modeli ne idi? Belki internette overclock kilidini kaldırıp 3. parti bir yazılımla overclock yapmanın yolu vardır. Ama işlemciyi pert edebilme ihtimali vardır haberin olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı