Packard Bell TSX66HR harici ekran kartı kullanmak

iccarusartz

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Gigabyte H610M-H DDR4
İşlemci: Intel i5-13600K
Ekran Kartı: Asus Turbo RTX 2080Ti 11GB
Ram: G.Skill RipjawsV 2x16GB 3200MHz
Soğutucu: DeepCool AK400-WH
Depolama: WD Blue SN570 500GB M.2 SSD
Depolama 2: Seagate Barracuda 1TB 7200RPM HDD
Depolama 3: Seagate Barracuda 2TB 7200RPM HDD
Güç Kaynağı: Corsair RM850X 80+ Gold 850W Beyaz Full Modüler
Kasa: Rampage Hacker Beyaz
Meslek
3D Designer
Merhabalar. Packard Bell TSX66HR model laptopa sahibim. Bu laptoptaki yaşadığım sorun ise Forza Horizon 3 oyununu Nvidia ile açamamam. Bu sorunu bu kategori altında oluşturdum çünkü sanırsam sorunum oyunla ya da yazılımla ilgili değil, donanımımda olan bir sorun diye düşünüyorum. Umarım sayenizde sorunun neyden kaynaklı olduğunu öğrenirim Technopat ailesi... Şimdi gelelim asıl soruna. Bu bilgisayarda Intel HD Graphics 3000 ve Nvidia Geforce GT540M 2GB versiyonu bulunmakta. Çoğu oyunu Nvidia denetim masasından yaptığım ayarlar sayesinde "Yüksek Performanslı NVIDIA işlemcisi" adı altında geçen özellik ile oynayabiliyorum. Ama Forza Horizon 3 Microsoft Store'dan oynanan bir oyun olduğu için bilgisayar direkt olarak Intel HD Graphics olarak açıyor ve DX12 hatası veriyor. Nasıl anladım? Hemen anlatayım... Oyunu normal bir şekilde açtım ve ana ekran geldi. 1-2 FPS anca alıyordur. Hemen denetim masasından GT540M'i devre dışı bıraktım. Sonuç: Oyun veya bilgisayar hiçbir tepki vermeden işlemlerine devam etti. Çünkü Intel'den çalışıyor. Ben bu oyunu nasıl Nvidia GT540M ile oynarım? Biliyorum çok iyi bir performans olmayacak ama 20-30 FPS'de oynamaya bile razıyım. 1 aydır uğraşıyorum Forza Support'a ticket attım onlar bile yapamadı. Technopat ailesine güveniyorum umarım çözebiliriz :) Cevaplarınız bekliyorum şimdiden çok teşekkürler.
Evrensel uygulama ayarında yüksek performansta bile Intel HD Graphics gözüküyor. BIOStan da integrated ve switchable seçeneği var. Integrated yaptığımda Nvidia tamamen devre dışı kalıyor. Switched yaptığımda(standart ayar) normal şekilde ikiside kullanılabiliyor. Ama sadece NVIDIA nın kullanılabildiği bir seçenek bulamadım...
Yardım edecek yok mu?

Dosya Ekleri

• GT 540M.png
    GT 540M.png
    6,5 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    11,6 KB · Görüntüleme: 26
  • evrensel uygulama ayarı.png
    evrensel uygulama ayarı.png
    15,3 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Bununla ilgili Technopat'ın videosunu bulabilirsin programla İntel'i iptal etmen gerekiyor. Çünkü görüntüyü her zaman İntel kart oluşturup AMD yada NVDIA' ya aktarır. Recep abinin bu konuda yazısı var bakman faydalı olur.

Bununla ilgili Technopat'ın videosunu bulabilirsin programla İntel'i iptal etmen gerekiyor. Çünkü görüntüyü her zaman İntel kart oluşturup AMD yada NVDIA' ya aktarır. Recep abinin bu konuda yazısı var bakman faydalı olur.

Çoğu konuya baktım hiçbirinde çözüme ulaşamadım. Çoğu kişinin isteği intel hd graphicsi kapatmak ama ben kapatmayı istemiyorum. Oyuna girerken nvidia ile girmesini istiyorum bu da olmuyor. Forza horizon 3 te microsoft store oyunu olduğu için denetim masasında gözükmüyor. Çünkü sonu .exe değil .ink.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı