PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Mavi Ekran Hataları

RAM hatası gibi görünüyor. Yazılım üstüne gidelim ilk olarak.

1- AMD driverınızı DDU ile kaldırıp tekrar yükleyin. RadeonSoftware.exe yüklemeyin. Sadece ekran kartı driverınız. DDU link için tıklayın
2- Kaspersky bilgisayardan kaldırın.

Deneyin. Tekrar mavi yerseniz Memtest86 ile Ramlerinizi tek tek takarak test yapın. Sonucunu fotoğraf alıp burada paylaşın. 1 hata bile varsa o RAM arızalı demektir.

Kod:
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA (50)
Invalid system memory was referenced.  This cannot be protected by try-except.
Typically the address is just plain bad or it is pointing at freed memory.
Arguments:
Arg1: ffffab14646722e0, memory referenced.
Arg2: 0000000000000000, X64: bit 0 set if the fault was due to a not-present PTE.
    bit 1 is set if the fault was due to a write, clear if a read.
    bit 3 is set if the processor decided the fault was due to a corrupted PTE.
    bit 4 is set if the fault was due to attempted execute of a no-execute PTE.
    - ARM64: bit 1 is set if the fault was due to a write, clear if a read.
    bit 3 is set if the fault was due to attempted execute of a no-execute PTE.
Arg3: ffffab1463c40742, If non-zero, the instruction address which referenced the bad memory
    address.
Arg4: 0000000000000002, (reserved)

MODULE_NAME: memory_corruption

IMAGE_NAME:  memory_corruption

MEMORY_CORRUPTOR:  ONE_BIT

Sistemi yazamadım kusura bakmayın sistemim şu:

RAM: Team T-Force zeus 16 GB (2x8GB) 3000MHz CL16 DDR4 Gaming RAM.
SSD: James Donkey 512 GB 3D NAND 2000/1500MB/sn
ekran kartı: XFX AMD Radeon RX 580 GTS XXX Edition 8 GB.
anakart: ASUS TUF B450M-Plus Gaming.
işlemci: AMD Ryzen 5 2600 soket AM4 3.4GHz/3.9Ghz

Ekran kartı Driver'ını yenileyeli birkaç ay oldu ve o zaman böyle bir hata vermemişti. Sonradan böyle bir hata vermesi normal mi? Aşırı fazla Memtest yapmamaya özen gösteriyorum. Zaten 3 4 kere yapmıştım aldığım zamandan bu yana RAM'lere fazla yük bindirmek istemiyorum. Mavi ekranı Kaspersky lisansım bittiği zamandan sonra görmeye başladım ondan olma ihtimali var mı?

Ve 3-4 sürüm eski ekran kartı Driver'ını yüklemek sistemde performans kaybı yaşatmaz mı?

@claus

Ben zaten RAM testi yapın demedim :)
3-4 eski sürüm performans kaybı oluşturmaz. Son bir kaç sürümde hem Intel hem AMD sürücüleri sorun yaratıyor bir çok kullanıcıya. Yen Windows güncellemesi ile çözüldü gibi bir şey takip ediyorum onu. Ama siz şimdilik dediğim şekilde sürücüyü yapıp son durumu bildirin.

Ben zaten RAM testi yapın demedim :)
3-4 eski sürüm performans kaybı oluşturmaz. Son birkaç sürümde hem Intel hem AMD sürücüleri sorun yaratıyor birçok kullanıcıya. Yen Windows güncellemesi ile çözüldü gibi bir şey takip ediyorum onu. Ama siz şimdilik dediğim şekilde sürücüyü yapıp son durumu bildirin.

Tamamdır deneyip size geri dönüş sağlayacağım. Genel olarak bir cevap vermek istedim şahsi olarak size söylemek istemedim kusura bakmayın :)

Yeni konular

Geri
Yukarı