PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA mavi ekran hatası

B4TU

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar,
Yaklaşık bir hafta önce yanlışlıkla bilgisayarımdan indirilenler dosyasının hepsini sildim. Ardından otomatik onarıma düştü. İki farklı bilgisayarcıya götürdüm. İlki format denedi attı ancak PC 10 dk sonra otomatik olarak mavi ekran verip kapanıyordu. Farklı bir bilgisayarcıya götürdüm. (19 yıldır bu işi yapıyorlarmış :D) 120 TL para verdim ancak bilgisayarı yarım saat kadar kullandıktan sonra yine bir mavi ekran hatası aldım.

Bilgisayarcıya söyledim serviste herhangi bir sorun çıkmadı dedi ancak dump dosyalarıma baktığımda 2 farklı kayıtın olduğunu gördüm. Yani onlarda da mavi ekran vermiş. Şu an yaklaşık bir saattir açık. Herhangi bir mavi ekran hatası vermedi ancak bu durum benim çok canımı sıkmaya başladı, bilgisayarı alalı 1 yıl olmadı. Kendim topladım. Daha önce de Memory Management hatası almıştım ama şu anlık vermiyor o hatayı dump dosyalarımı paylaşıyorum. Hata analizi yapabilecek ve konuyu gerçekten bilen birisi varsa yardımcı olursa çok sevinirim. İyi forumlar. Teşekkürler.

Sistem parçaları:
AMD Ryzen 5 3500X.
ASUS TUF B450 PLUS GAMING.
Adata XPG D60G 8 GB 3000MHz.
Adata XPG S40G M.2 NVMe 256 GB SSD 3500/2100.
INNO3D GeForce GTX1660 6 GB.
Seagate Barracuda 1TB HDD.
650W 80+ PSU.

MiniDump Dosyalarım dosyalarım)

Ekran kartı sürücülerinizi DDU ile kaldırın ve güncel sürümü yükleyin.

Çipset sürücülerini güncelleştirin.

BIOS'unuzu güncelleyin.

Memtest86 testi de yapsanız iyi olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ağ sürücünü kaldır ve güncel sürümü kur. Nvidia ekran kartı sürücünü de DDU ile kaldırıp WHQL imzalı olanı veya en güncel olanı kur. Beta olmasın. Ses sürücünü de kaldırıp güncel olanı kur.

Bu kadar sürücü sorunlu olamaz, sürücü güncelleyici mi kullanıyorsunuz? Başka olmaz normalde böyle.

Ek olarak bir de denildiği gibi MemTest yapın.

Ağ sürücünü kaldır ve güncel sürümü kur. NVIDIA ekran kartı sürücünü de DDU ile kaldırıp WHQL imzalı olanı veya en güncel olanı kur. Beta olmasın. Ses sürücünü de kaldırıp güncel olanı kur.

Bu kadar sürücü sorunlu olamaz, sürücü güncelleyici mi kullanıyorsunuz? Başka olmaz normalde böyle.

Ek olarak bir de denildiği gibi Memtest yapın.

Dediğiniz şeyleri nasıl yapacağımı bilmiyorum bilgim sadece donanımda yazılımla alakalı 0'ım sizi de meşgul etmek istemiyorum ama zahmet olmazsa anlatabilir misiniz?

Zahmet olmazsa anlatabilir misiniz?
Elbette anlatırım :)

İlk başta ağ sürücünü kaldır el ile kurduysan. Yok el ile değil Windows ile kendisi geldiyse önce anakart üreticisinin sitesine girerek kullandığınız modele uygun ağ sürücüsünü indirin ve kurun.

Nvidia sürücünü de aşağıdaki rehbere göre kaldırabilirsin. Daha sonra Nvidia'nın kendi sitesinden ekran kartı modeline uygun sürücüyü indirip kuracaksın. Sürücünün yanında, açıklamasında genelde WHQL falansa bir yerlerde yazar. Beta sürücü kurma.

Ses kartı sürücüsü ise yine aynı şekilde ses sürücüsü kurduysan harici, onu kaldır ve anakart sitesinden güncel olanı edinip kur.

MemTest için de arkadaşların attığı rehberi uygulayabilirsin.

Yine yapamazsan konuya yaz. Yarın bakarız inşallah.

Elbette anlatırım :)

İlk başta ağ sürücünü kaldır el ile kurduysan. Yok el ile değil Windows ile kendisi geldiyse önce anakart üreticisinin sitesine girerek kullandığınız modele uygun ağ sürücüsünü indirin ve kurun.

NVIDIA sürücünü de aşağıdaki rehbere göre kaldırabilirsin. Daha sonra NVIDIA'nın kendi sitesinden ekran kartı modeline uygun sürücüyü indirip kuracaksın. Sürücünün yanında, açıklamasında genelde WHQL falansa bir yerlerde yazar. Beta sürücü kurma.

Ses kartı sürücüsü ise yine aynı şekilde ses sürücüsü kurduysan harici, onu kaldır ve anakart sitesinden güncel olanı edinip kur.

Memtest için de arkadaşların attığı rehberi uygulayabilirsin.

Yine yapamazsan konuya yaz. Yarın bakarız inşallah.

Çok teşekkür ederim. Ancak bilgisayarcı cuma günü getir dedi dediklerinizi ona aktarmayı düşünüyorum. Bu seferde sorunsuz ve güncel olmayan bir şekilde alırsam bilgisayarımı para iadesi isteyip kendim uğraşacağım üniversite sınavına hazırlandığım için fazla vakit ayıramıyorum sadece kardeşimin Online dersleri için yaptıracağım zaten. İlginizden dolayı çok teşekkür eder iyi geceler dilerim.

Geri
Yukarı