PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA mavi ekran hatası

efeozslh

Decapat
Merhaba, 2 gündür mavi ekran veriyor ve bu hatayı alıyorum. Bilgisayarım 7-8 aylık bir ASUS laptop. Technopat sitesinde konuyla alakalı bir rehber yapılmış bellekleri sorguladım, belleklerde sorun çıkmadı. O halde Windows/Minidump klasöründe dosyaları arşivleyerek forumda konu açmam durumunda yardımcı olunacağı söylendi. Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosyalar: Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer
Rehber: "Page Fault in Nonpaged Area" hatası nasıl çözülür? - Technopat

PC: ASUS FX505DD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücünü güncelle.

En başta DDU ile ekran kartı sürücünü sil. Sonra aşağıda verdiğim sürücüyü indir. Galiba ekran kartınız GTX1660 Tİ. Eğer değilse kesinlikle belirtin.

DDU rehberi.
DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi | Technopat Sosyal

Sürücü.

"sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

BIOS güncel mi? Eğer değilse güncelleyin.

Klavye, fare dışında USB portlarına takılı olan aletleri çıkart. Klavye ve fareyi farklı USB portlarına tak.

İşlemcin R7 3750H mı? Eğer değilse kesinlikle belirt.

Bu sefer işlemcinin içinde bulunan APU grafik işlemcisini sürücüsü güncelleyeceksin. DDU ile aynı şekil sileceksiniz ama bu sefer ekran kartını seçmeyeceksin. İşlemcinin içinde bulunan APU grafik işlemcisini seçeceksin. DDU rehberi üstte koydum zaten.

Samsung ile alakalı bir yazılım varsa silin. Mavi ekran sorunun geçince yükleyebilirsin.

Bir Windows güncelleştirmesi varsa yapın.
Son durum nedir? Mavi ekran sorunun bitti ise mesajımı çözüldü olarak işaretler misin? Eğer bitmedi ise minidump dosyanı paylaş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı