PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA ve UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Tunay04

Hectopat
Daha fazla  
Bu sabah Dark Souls 3 oynarken oyun bossun ara sahnesinde dondu (tahminimce 30 35 dk oynamıştım) ve hiçbir şekilde tepki vermedi. Reset tuşuna basarak yeniden başlattım bilgisayarı sonra yine oyuna girdim ve bu sefer (tahminimce 10 15 dk oynadıktan sonra) mavi ekran verdi (page_fault_ın_nonpaged_area bu hatayı) biraz araştırdıktan sonra çoğunlukla RAM'den olduğunu öğrendim ve Memtest86 yaptım bilgisayara (bir kere daha yapıp resimleri paylaşacağım) ve hiçbir sorun yoktu biraz daha araştırdım ve HDD'den de olabileceğini öğrendim ve hddimde ölü bölge var mı diye HD Tune programını indirdim exeye çift tıklamamdan sonra (unexpected_kernel_mode_trap bu hatayı) geçen aldığımdan farklı bir mavi ekran hatası aldım. Bilgisayar yeniden açıldığında HD Tune'yi yeniden kurmaya çalıştığımda sorun çıkmadı ve şu an ölü bölge var mı diye HDD'yi scanliyor (aşağıda paylaştım).
Eklemeyi unuttuğum bir şey olmuş memtest86'yı indiriken ve nette araştırma yaparken 1 2 kere daha bilgisayar dondu ve hiçbir şekilde hiçbirşeye tepki vermedi ve restart atmam gerekti.

Minidump Klasörü (5 tane var): Minidump Dosyaları.rar

HD Tune Error Scan:

Screenshot_1.png

Bilgisayar Özellikleri :

İntel Xeon X5460 (LGA 775 modlanmış ve modlu bios indirilmiş durumda)
Asus P5G41T-M LX V2
Asus GTX750Ti 2GB (Tek fanlı versiyon)
Kllisre DDR3 2x4 8GB
Seagate Barracuda 1TB (ST1000DM010)
Dark Freezer X94RD
Fsp Hydro HD600 600W 80+ Bronze

Şimdiden yardım edenlere teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Emin olmak için soruyorum bunlar programla aldıklarınız değil mi?

Bunlar da gerçekten aldıklarınız.

Belirttiğim gibiyse Vanguard'ı bir süreliğine kaldırın.

Aşağıdaki rehberleri sırayla uygulayın.

İlk klasör NotMyFault programı ile aldığım mavi ekranlar. Diğer 2 klasör benim bilgisayarı kullanırken aldığım mavi ekranlar. Bu da az önce yayın izlerken aldığım mavi ekran: Minidump.rar

Ve ilginiz için teşekkür ederim.

DDU ile ekran kartı sürücünü kaldırıp tekrardan kurun.

Vanguard'ı kaldırın.

OCCT ile bileşenlere tek tek test yapın. Daha sonra 'Power' testi yapın.

Son olarak hata çıkmazsa Memtest86 ile bellek testi yapın.

DDU ile ekran kartı sürücünü kaldırıp tekrardan kurun.

Vanguard'ı kaldırın.

OCCT ile bileşenlere tek tek test yapın. Daha sonra 'Power' testi yapın.

Son olarak hata çıkmazsa Memtest86 ile bellek testi yapın.

Valorant'ı zaten ilk çıktığı zaman denemek için indirmiştim ve Online oyunları sevmediğimi hatırlayıp bir daha girmemiştim ve silmeye üşenmiştim. Vanguard'da galiba onun şeysi.
Memtest86'yı 2 kere yaptım ve 2 sindede bir sorun çıkmadı.
sfc /scannow bu komutuda 3 kere uyguladım ve hepsinde ilk sayfada attığım resimdeki gibi bir görüntüyle karşılaştım.
Ve son olarak bilgisayarı açınca veya mavi ekran aldıktan sonra klavyem çalışmıyor çıkart tak yapınca düzeliyor(sürekli olmuyor 3 tanenin 2 veya 1 tanesinde oluyor).

Son düzenleme:
Valorant'ı zaten ilk çıktığı zaman denemek için indirmiştim ve online oyunları sevmediğimi hatırlayıp bir daha girmemiştim Vanguard'da galiba onun şeysi.
Evet güvenlik/anti hile yazılımı.

Memtest86'yı 2 kere yaptım ve 2 sindede bir sorun çıkmadı.
Onu son olarak istedim zaten. Son attığınız dosyada donanımsal bir hata olabileceği yazıyor.
... son olarak bilgisayarı açınca veya mavi ekran aldıktan sonra klavyem çalışmıyor çıkart tak yapınca düzeliyor (sürekli olmuyor 3 tanenin 2 veya 1 tanesinde oluyor).
Chipset güncellemesi varsa yapın.

Ayrıca aşağıdaki rehberi uygulayın.

Evet güvenlik/anti hile yazılımı.

Onu son olarak istedim zaten. Son attığınız dosyada donanımsal bir hata olabileceği yazıyor.

Chipset güncellemesi varsa yapın.

Ayrıca aşağıdaki rehberi uygulayın.

Sırayla yapacağım ilginiz için teşekkürler.

Vanguard'ı kaldırdım.
SFC /scannow komudunu uyguladım.
DISM rehberini yaptım.
DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip temiz kurulum yaptım.
Modlu BIOS'u yeniden yükledim emin olmak için.
Memtest86'yı yine yaptım ve yine bir sorum çıkmadı.
OCCT ile ekran kartına %100 yük bindirdim. Maksimum görüğüm sıcaklık değeri son 10 saniye 79 oldu normalde 76-78 arası gezdi. Güç kaynağım yetmemezlik yapmıyor çünkü yetmediği için değiştirmiştim.
AIDA64 Extreme ile CPU ya stres testi yaptım gördüğüm maksimum sıcaklık 4-5 saniyeliğine 64 oldu onun dışında 59-62 arası gezdi.

Geri
Yukarı