Pagefile.sys 40 GB yer kaplıyor

Zeruel

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16
Ara sıra SSD'deki yerin rastgele şekilde artıp azaldığını gördüm, bu yüzden TreeSize indirip neyin değiştiğine bakmak istedim ve karşılaştırma sonucu pagefile.sys'nin 40 küsur GB olduğunu gördüm. Bu konuda bir şey yapmalı mıyım?

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    41,3 KB · Görüntüleme: 36
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    24,4 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'ini yükseklt.
O dosya Windows işletim sisteminin, disk içinde RAM gibi kullanmaya ayırdığı alanı temsil eder. Düşürürsen RAM'in daha çok ön plana çıkar ve hızlanabilir bilgisyarın ama bazı programlar da çalışmayabilir ya da bilgisyarın mavi ekran verebilir.

Sanal belleği azaltabilirsiniz. 16-18 iyidir.

Son Windows güncellemesinde sanal bellek ayarları bozuldu sanırım. Birçok yerde bu hatanın konularını görmeye başladım.
daha önce de var mıydı bilmiyorum ama geçenlerde windows update sonrası olmuş olabilir gerçekten, önceden dikkatimi çekmedi pagefile.sys nin bu kadar olması (zaman zaman treesize ile kontrol ediyorum sürücüyü paranoyaklığımdan dolayı)

Daha önce de var mıydı bilmiyorum ama geçenlerde Windows Update sonrası olmuş olabilir gerçekten, önceden dikkatimi çekmedi pagefile.sysnin bu kadar olması (zaman zaman TreeSize ile kontrol ediyorum sürücüyü paranoyaklığımdan dolayı)

Bu arada bende de var bu hata ben geçici çözümü sanal belleği elle ayarlayarak yaptım, sistem denetimli sanal bellek tikini açarsam RAM+sanal bellek 54 GB'a çıkıyor ve her PC'yi kapatıp açtığımda artmaya başlıyor.

Bu arada bende de var bu hata ben geçici çözümü sanal belleği elle ayarlayarak yaptım, sistem denetimli sanal bellek tikini açarsam RAM+sanal bellek 54 GB'a çıkıyor ve her PC'yi kapatıp açtığımda artmaya başlıyor.
Elle ayarlama şuradan yapılıyor sanırım? Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi bir 18 falan yapayım şimdilik, umarım bilgisayara bir şey olmaz (İş yerimdeki bilgisayardan ekran görüntüsü bu bu arada, karışıklık olmasın.)

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    12,8 KB · Görüntüleme: 18

Yeni konular

Geri
Yukarı