Pagefile.sys silinmeli midir?

SYS olan dosyayı hiçbir türlü silmenizi önermem, zaten sanal bellek ile alakalı. Silseniz bile kendiliğinden tekrar oluşur muhtemelen. Sanal bellek ayarını kapatırsanız hatalar alabilirsiniz, açık kalması gerekiyor.

Peki bu sanal bellek olayı yerine yüksek RAM alsak yine sanal bellek kullanmak zorunlu mu? Ben tek kapatınca sorun yaşadığım yeryüzü emulatör oldu. Yuzu emulator bilmeyenler için Nintendo Switch oyunlarını PC'de oynatmaya yarayan bir emulator, Super Mario Odyssey oyununu oynarken oyundan atıyor olmasından dolayı açık tutmam gerekiyor, onun haricinde hiçbir farkını göremedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki bu sanal bellek olayı yerine yüksek RAM alsak yine sanal bellek kullanmak zorunlumu ben tek kapatınca sorun yaşadığım yeryüzü emulatör oldu. Yuzu emulator bilmeyenler için Nintendo Switch oyunlarını PC'de oynatmaya yarayan bir emulator super mario Odyssey oyununu oynarken oyundan atıyor olmasından dolayı açık tutmam gerekiyor onun haricinde hiçbir farkını göremedim.

Açık kalsın, kapatmayın. Otomatik olarak ayarlayın, sistem kendisi otomatik ayarlar boyutunu.

Peki bu sanal bellek olayı yerine yüksek RAM alsak yine sanal bellek kullanmak zorunlu mu?
16 GB RAM kullanıyorum. Örneğin ben sanal disk ayarını kapatınca RDR 2 sürekli çöküyor. RAM'iniz yüksek olsa bile sanal bellek açık olsun ki programlarda ve oyunlarda sorun yaşamayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı