Pahalı ekran koruyucu gerçekten gerekli mi?

mehmetben

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, son kullandığım 3 telefonda(iPhone 6, iPhone XS ve iPhone 14 Pro max) her zaman çevredeki bayilerden, 150 lira civarına taktırdığım ekran koruyucuları kullandım. Telefonu çok fazla düşürmediğim için mi, yoksa gerçekten dayanıklı oldukları için midir bilmem hiçbirinde bir kırılma, problem yaşamadım. Sadece iPhone XS dördüncü yılına girerken yavaştan ekran koruyucunun yapıştırıcısı kalkmaya başlamıştı o kadar.

Şimdi 15 Pro Max'e geçerken, Blueo'nun 1200 liralık ekran koruyucularına gerçekten gerek olup olmadığını düşünmeye başladım. 14 Pro Max'imi belki 1 kere yere düşürmüşümdür ya da hiç düşürmemişimdir, ekranda bir problem olmadığı için bilmiyorum. Ama bayilerden taktırdığım 150 liralık ekran koruyucularda hiçbir problem yaşamadım. Sizce 1200 liralık ekran koruyucu gerçekten gerekli mi?

Rica ediyorum "15 Pro Max kullanıp ekran koruyucunun parasını mı düşünüyorsun?" tarzı cevaplar yazmazsanız çok sevinirim. Aradaki 1000 liralık farkı daha yararlı şeyler için kullanabilirim, bir yerlerden tasarruf etmeye çalışıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle süper koruyuculara gerek yok bence ancak sonuçta 76.000₺'lik bir maldan bahsediyorsak bence olabilecek en iyi koruma yaptırılmalı.

300-400₺ ile 1000-1200₺'lik koruyucu arasında ne kadar fark olur bilmem ancak en azından elden gelen en iyi koruma sağlanmalı gözümde.

Sizin dediğiniz "15 Pro Max kullanıp koruma parası mı düşünüyorsun?" sorusu da burada devreye giriyor. O kadar para vermişsiniz 1000-2000₺ ürünü ne olur ne olmaz korumaya kullanmışsınız çok mu?

Tasarruf etmeye çalışıyorsunuz ancak en basitinden arka cam değişimi yanlışım yoksa 200 dolar olmuştu bu da 5000₺ gibi bir ücret ediyor. 2000'e korumasını yaptırsanız sizi ekstra 3000₺'lik bir masraftan koruyacaktır.

Ben olsam şimdiden garantiye kendimi alır sonraki masraflardan kaçınırım. Kısa vadeli değil de uzun vadeli düşünmek gerek.

Telefonu komple 360 kaplama yapan yerler var. Ben yaptırmıştım. Şu an kılıfsız kullanıyorum. İphone 8 500 tl'ye yaptırmıştım. Ekstra kamera filmi koruması yapıyolar.

Öyle süper koruyuculara gerek yok bence ancak sonuçta 76.000₺'lik bir maldan bahsediyorsak bence olabilecek en iyi koruma yaptırılmalı.

300-400₺ ile 1000-1200₺'lik koruyucu arasında ne kadar fark olur bilmem ancak en azından elden gelen en iyi koruma sağlanmalı gözümde.

Sizin dediğiniz "15 Pro Max kullanıp koruma parası mı düşünüyorsun?" sorusu da burada devreye giriyor. O kadar para vermişsiniz 1000-2000₺ ürünü ne olur ne olmaz korumaya kullanmışsınız çok mu?

Tasarruf etmeye çalışıyorsunuz ancak en basitinden arka cam değişimi yanlışım yoksa 200 dolar olmuştu bu da 5000₺ gibi bir ücret ediyor. 2000'e korumasını yaptırsanız sizi ekstra 3000₺'lik bir masraftan koruyacaktır.

Ben olsam şimdiden garantiye kendimi alır sonraki masraflardan kaçınırım. Kısa vadeli değil de uzun vadeli düşünmek gerek.
Değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.

Telefonu komple 360 kaplama yapan yerler var. Ben yaptırmıştım. Şu an kılıfsız kullanıyorum. İphone 8 500 tl'ye yaptırmıştım. Ekstra kamera filmi koruması yapıyolar.
Nerede yapıldığına dair bir öneriniz var mı? Rengini kapatmamak için şeffaf kılıf ile kullanmak istiyordum fakat onlar da sararıyor. Bu şekilde daha güzel gözükebilir.

Ürün yerleştirme gibi olacak ama tek geçerim.
Öneriniz için teşekkür ederim. Matte ekran koruyucuyu mu tercih edersiniz yoksa glass mı? Ayrıca uygulama aşaması kolay mı, aparatı var mı?

Son düzenleme:
Ben Bursa Korupark'da yaptırmıştım. Sadece bayileri orada var. Ama yaşadığınız yerde araştırın. Bazıları sadece ön arka yapıyor. Ona dikkat edin. Üst ve alt kısım ve köşeler kamera dahil yaptı benim yaptırdığım yer.

Yeni konular

Geri
Yukarı