Pakistan'dan arayan birisi tarafından tehdit edilmek

Envfedaisi

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ana Donanım

İşlemci: İntel Core İ7-6700 CPU, 3,4 GHz
Ram: 16,3GB
Disk: HDD 1 TB
İşletim Sist. : Windows 10, 64 bit
Ekran Kartı: AMD Radeon R7 200 Series(Görüntü Belleği:4GB)
Monitör: 1920 x 1080, 59,750 Hz. (60'da oluyor)

Yardımcı Donanım:
Mouse: Everest SM-353B Usb
Klavye: NUO KYT-790(Lanetli klavye asla önermem)
Hoparlör: Kerasus markası modelini bilmiyorum.(çok ucuz ve kulaklık hissiyatı veriyor öneririm.)
Arkadaşlar sanırım Arap mafyaları tarafından tehdit ediliyorum. Şaka bir yana tehlikeli bir durum olabileceği için buraya yazmak istedim, önerileriniz için.

+92 Numaralı biri beni Whatsapp üzerinden aradı, bende akşam eve geliyordum arkadaşlarla; dedik biraz eğlenelim, geri dönüş yaptım. Cevap yazmadı, bende Türkçe bir şekilde dalga geçtim. Yaklaşık 1 gün sonra dönüş yapıp İngilizce olarak adının Avery olduğunu söyledi ve bana tur rehberi Osama olup olmadığımı sordu, numaramı da Sarah diye Türkiye'den bir arkadaşından almış. Bende dedim hayır değilim tanımıyorum falan bide Türkçe dalga geçerek şaka yaptığım için özür diledim, malum burada dolandırıcılar çok senide onlardan zannettim gibi bir mesajla. Ardından, sanırım yanlış numarayı yazmışım özür dilerim, dedi. Biraz daha özür diledi falan sonra bugün attığı bir mesajda bana numaramı kendisinin tur arkadaşı olarak yanlışlıkla kaydettiğini söyleyip özürlerini iletti. Bende sıkıntı değil ama öyle olunca ne oluyor, bir şey yapmam gerekli mi diye sordum. Şuan cevap bekliyorum.

Daha önceden de bir çok dolandırıcıyla konuştum. Hatta bir Endonezyalı arkadaşla baya dalga geçmiştim. Fakat bu sefer durum farklı, yani bedavaya tatil de kazanmış olabilirim iyi tarafından bakmak lazım 😁. Birde bu global bir dolandırıcı sanırım, İngilizce konuşuyor.

SMS'lerimi ve hesaplarımı kontrol ettim bu arada, böyle bir bildirime rastlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bomboş bir konu. Bu okumak için kaybettiğim 3 dk'ya çay demleyebilirdim.

Özet: İngilizce konuşan birisi bunu aramış sonra yanlış kişiyi aradığını anlayıp özür dilemiş. Arkadaşta kendi kendine tribe girmiş.

Moderator de anlamamış ne konulabilir diye böyle baslik koymuş, suç atıyor bir de.

Bomboş bir konu. Bu okumak için kaybettiğim 3 dk'ya çay demleyebilirdim.

Özet: İngilizce konuşan birisi bunu aramış sonra yanlış kişiyi aradığını anlayıp özür dilemiş. Arkadaşta kendi kendine tribe girmiş.
Reis ondan sonra numaramı tur rehberi olarak kaydettiğini söyledi. Dediğin gibi olsa iki eğlenir engellerdim.

Sen de onu at hırsızı diye kaydet ya da engelle. Kul kuldan bu kadar çekinmemeli, korkmamalı.
Hayır Whatsapp üzerinden değil, baya Osama'da ki Arap Arap yerlere numaramı kendisinin tur arkadaşı olarak kaydettiğini iddia ediyor. Hani bir şey yap dese ve yalan söylüyorsa dolandırır, yalan söylemiyorsa daha büyük sıkıntı.

Yeni konular

Geri
Yukarı