Palera1n Jailbreak Nasıl Yapılır?

Kadir Bugra

Zeptopat
Daha fazla  
Linux işletim sistemine palera1n kurmaya çalışıyorum. Videolardaki kodları yazıyorum aynı sonucu alamıyorum çogu zaman hata veriyor ve olmuyor. Nasıl Jailbreak yapabilirim?

Ne hatası alıyorsunuz? Cihazınızın modeli nedir? Eğer bir Type C'den Lightning'e bir kablo kullanıyorsanız normal bir USB'den Lightning kullanın. Sanal makine mi oluşturdunuz? Ayrıca eğer AMD kullanıyorsanız mümkünse Intel bir cihazla yeniden deneyin. Son olarak da palera1n'in log dosyalarını gönderin lütfen.

Cihaz iPhone 6S Plus iOS 15.6.1 yüklü hata videoları izleyerek yapıyorum kod sonucunda bir sürü işlem yapıp kurulması gerekirken 3 4 kod yazıp kurulmadan bitiyor. Bilgisayarı Windows'dan Linux'a çevirdik Intel var log dosyasını da atıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki kodları kullanıyorum.

Son düzenleme:
Tekrar deneyip nerede hata yaptığımı bulup size dönüs yapacağım.

New item by Kadir Buğrahan Arslan bu hata yı aldım mesela devamı gelmiyor.

IMG_20230204_123104_724.jpg
bu hata yı aldım mesela devamı gelmiyor.

Son düzenleme:
Git ile klonlamanıza gerek yok.
1675508440607.png

Download ZIP butonuna basarak dosyayı indirin. Ardından /home klasörüne taşıyın. Dosyayı çıkarın ve klasörün isminin palera1n olduğundan emin olun.
Klasöre girin. Eğer sisteminiz 16 GB'dan yüksekse, 16 GB olmaz, klasörde terminal açıp sudo ./palera1n --tweaks --semi-tethered 15.6.1 yazın ve enter diyin. Sistemde pip3'ün kurulu olduğundan emin olun. Kurulu değilse sudo apt install pip3 komutuyla kurun. Sisteminiz 16 GB ise sudo ./palera1n --tweaks 15.6.1 yazın ve enter diyin.

Sistem 128'lık ne yapmam gerektiğini adım adım anlatırsaniz çok memnun olurum.

Her şey tarifinize göre yaptım çalıştı teşekkür ederim ama tam son kodu yazıp calıştırdıgımda işlemin yarısında bilgisayar kapanıyor ve olmuyor bunun hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Sistem 128'lık ne yapmam gerektiğini adım adım anlatırsaniz çok memnun olurum.

Her şey tarifinize göre yaptım çalıştı teşekkür ederim ama tam son kodu yazıp calıştırdıgımda işlemin yarısında bilgisayar kapanıyor ve olmuyor bunun hakkında yardımcı olabilir misiniz?
Sanal makine veya Live USB'den mi kullanıyorsunuz?
Jailbreak işlemi esnasında arkada bir uygulama açık tutmayın. Çünkü çok fazla ram yiyor ve bu da an error occured -1 gibi hatalara neden oluyor. Sistem ısındığında kapanıyorsa termal macun sürmeniz gerekebilir işlemciye.

Bir de telefon 128 GB ise sudo ./palera1n --tweaks --semi-tethered 15.6.1 yazın.

Kullanmadığımız bir bilgisayar da yapalım dedik Windows'u sildik Linux'u yükledik son aşamaya geldiğinde donuyor ve bilgisayar kendini yeniden başlatıyor tekrar tekrar denesemde aynı yerde takılıp yeniden başlıyor.
Not: Bilgisayar özellikleri kötü ondan olabilir mi RAM 2 GB.

Kullanmadığımız bir bilgisayar da yapalım dedik Windows'u sildik Linux'u yükledik son aşamaya geldiğinde donuyor ve bilgisayar kendini yeniden başlatıyor tekrar tekrar denesemde aynı yerde takılıp yeniden başlıyor.
Not: Bilgisayar özellikleri kötü ondan olabilir mi RAM 2 GB.
Ramden kaynaklı olabilir. Hangi Linux dağıtımını kullanıyorsunuz? Lubuntu veya Xubuntu kullanın.

Geri
Yukarı