Palio araçta LPG'de rölanti dalgalanması sorunu!

Makaleler
5
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Hukuk
Fiat Palio 2001 model araca sahibim. Arabayı ilk aldığımda rölanti dalgalanması sorunu benzinde var, LPG'de yoktu.

Yokuşta çekmeme gibi bir sorunum vardı, araba fazla geri kaçıyor ve istop ediyordu. Bobin ve bujileri değiştirdikten sonra bu sorunumu çözdüm. Ancak şu anda tam tersi bir durum yaşanıyor. Benzinde rölantisi çok düzgün olan araba, LPG'de dalgalanma yaşayıp istop edecek kadar devir düşürüyor ve istop ediyor.

Fakat motor ısındıktan sonra gaza geçirdiğimde motor tam istop edecekken rölanti dengeleyicisi motora gaz veriyor ve istop olmasını engelliyor ve sürekli böyle devam ediyor ve bu beni çok rahatsız ediyor. Ayrıca önceden direk LPG ile aracımı marş verip çalıştırabiliyordum. Şu anda benzinle çalıştırıyorum ve motor ısınmadan gaza geçiremiyorum. Acaba sadece LPG için mi ayar yaptırmalıyım? Sizce bu sorun ne ile ilgili olabilir?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı