Palit 3060 Ti alınır mı?

@VejeteryanKasap006 genel olarak 2 sistemde bence fiyatına göre düşük seviye parçalara sahip ve alınması pek doğru değil. Daha geçen günlerde i5 11400, ASUS Dual RTX 3060 Ti, 120mm sıvı soğutmalı kaliteli parçalara sahip 13.499 TL fiyatında kampanyalı bir sistem paylaşmıştım. Keşke denk gelip alabilme imkanınız olsaydı. Bu fiyatalara bu tarz sistemleri görmek ve önermek biz kullanıcıları üzüyor. Sistemler hakkında fikrimi ise aşağıda sıralama halinde paylaştım.

1. sistemde anakart, PSU ve SSD değişmesi gerekiyor. Ek olarak kaliteli bir kule tipi soğutucu veya 240mm bir sıvı soğutma almanız lazım.

2. sistemde ise PSU, değiştirilebilir. Kendi Ryzen 5 5600X işlemci ve 120mm sıvı soğutma kullanım tecrübelerim ile 120mm sıvı soğutma yetersiz geldi. Ve 240mm bir sıvı soğutmanın neredeyse şart olduğunu söyleyebilirim. Anakart B550 seviyesi için fena sayılmaz ancak VRM soğutma performansı nedeniyle önermiyorum.

@VejeteryanKasap006 coil whine konusunda ses dışında bir problem olmaz. Garantiye gitse bile aynı şekilde geri gelecektir. RTX 3000, serisi yüksek model kartlarda benzer olaylar yaşanabiliyor.

@VejeteryanKasap006 genel olarak 2 sistemde bence fiyatına göre düşük seviye parçalara sahip ve alınması pek doğru değil. Daha geçen günlerde i5 11400, ASUS Dual RTX 3060 Ti, 120mm sıvı soğutmalı kaliteli parçalara sahip 13.499 TL fiyatında kampanyalı bir sistem paylaşmıştım. Keşke denk gelip alabilme imkanınız olsaydı. Bu fiyatalara bu tarz sistemleri görmek ve önermek biz kullanıcıları üzüyor. Sistemler hakkında fikrimi ise aşağıda sıralama halinde paylaştım.

1. sistemde anakart, PSU ve SSD değişmesi gerekiyor. Ek olarak kaliteli bir kule tipi soğutucu veya 240mm bir sıvı soğutma almanız lazım.

2. sistemde ise PSU, değiştirilebilir. Kendi Ryzen 5 5600X işlemci ve 120mm sıvı soğutma kullanım tecrübelerim ile 120mm sıvı soğutma yetersiz geldi. Ve 240mm bir sıvı soğutmanın neredeyse şart olduğunu söyleyebilirim. Anakart B550 seviyesi için fena sayılmaz ancak VRM soğutma performansı nedeniyle önermiyorum.

@VejeteryanKasap006 coil whine konusunda ses dışında bir problem olmaz. Garantiye gitse bile aynı şekilde geri gelecektir. RTX 3000, serisi yüksek model kartlarda benzer olaylar yaşanabiliyor.
Yorumlarınızı dikkate alıcam önerebileceğiniz bi sistem varmı peki 5600x ve 3060ti birlikte stoktada olmayabilir beklerim 15k civarında olursa sevinirim.
@f0ze 1.sisteme MSI MAG 280MM soğutucu, anakartı B550M PRO, ssd ise SAMSUNG 970 EVOPLUS yaptım yeterli olurmu ? (PSU değiştirebilecek bütçem yok maalesef :( )

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-10-30-21-19-17-550_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-10-30-21-19-17-550_com.android.chrome.jpg
    53,7 KB · Görüntüleme: 39
@f0ze Teşekkür ederim son birşey sorucam 2. kasayı alıp Cool Master Masterliquid M240L takıp hem 700w güç kaynağını ve ASUS Prime B550M-A ile almak daha mantlıklı değil mi acaba?

@VejeteryanKasap006 karar sizindir, sizin dediğiniz gibi seçilip alınırsa 240mm sıvı soğutmaya sahip olmuş oluyorsunuz. Mantıklı geliyor, ama keşke anakart biraz daha güven veren bir model olsaydı dedirtiyor. Benim paylaştığım sistemin hava sirkülasyonu yüksek olduğu için parçalar daha serin çalışacaktır. Anakartta bulunan dayanıklılığı arttırılmış ekran kartı slotu ve daha kaliteli VRM soğutması ile beni cezbediyor. Bütçenize göre karar verebilirsiniz. NZXT sistem hoşunuza gidiyorsa dediğinizi gibi özelleştirip alabilirsiniz. Anakart idare edecektir.

Geri
Yukarı