Palit Gamerock 3070 vs MSI Gaming X Trio 3070 vs ASUS TUF Gaming 3070

Passengeribrahim

Hectopat
Daha fazla  
Yakınımdan elime mining yapılmış ekran kartı geçme ihtimali var ve onun elinde olan kartlar arasından seçim yapmam lazım. Bazı arkadaşlar mining yapılan kart alma diyebilirler ama hem mining işlemini kartları çok zorlamadan ve soğutmasını düzgün yaptığını bildiğim hem de tanıdığım olduğu için ucuza gelecek ve bir sıkıntı olursa geri verebileceğim için alacağım.
Seçenekler:
Palit Gamerock 3070 OC 3 ay mining yapılmış
MSI Gaming X Trio 3070 OC 3 ay mining yapılmış
ASUS TUF Gaming 3070 OC 4 aya yakın mining yapılmış
Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?
Hangisinin soğutması daha iyidir veya hangisi 3 ay yapılan mining işleminden daha yıpranmadan çıkmıştır?
Hangisinin oyun performansı daha yüksektir?
Yakınımın dediğine göre soğutma performansı Palit>MSI>Asus şeklindeymiş.
Eğer ekran kartlarından birini alırsam mining yapılmış kart kullanma hakkında burada görüşlerimi paylaşırım, cevaplarınızı bekliyorum.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Müsaitseniz tam olarak neye bağlı söylüyorsunuz, karşılaştırmasını yapabilir misiniz?

Hocam PCB bileşen kalitesi ve işcilik buyurun siz karar verin.

Müsaitseniz tam olarak neye bağlı söylüyorsunuz, karşılaştırmasını yapabilir misiniz?

ASUS TUF.
asus tuf.png

MSI Trio.
msi.png

Örnek resim koydum Gigabyte.
gigabyt.png

ASUS TUF.
Eki Görüntüle 1078503
MSI Trio.
Eki Görüntüle 1078504
Eki Görüntüle 1078505
Gigabyte'ın hangi kartından alıntı bilmiyorum ama 3000 serisinde Aorus Master dahil, kalitesine rağmen diğer kartlardan daha sıcak çalışıyor. Bunun tam nedenini biliyor musunuz hocam? Gaming OC kendim kullanmıştım, Aorus kullanan arkadaşlarım var. Gözlemlediğim kadarıyla macun ve ped kalitesi kötü PCB kalitesinin aksine.

ASUS TUF.
Eki Görüntüle 1078503
MSI Trio.
Eki Görüntüle 1078504
Eki Görüntüle 1078505
Çok iyi bir bilgim yok sadece görüntüden TUF MSI'dan daha iyiymiş gibi.
Siz ilk başta Palitten şaşmayın demiştiniz, internette Palit'in coil whine denilen bir sorunu olduğunu duydum tam olarak nedir bilmiyorum.
Buraya Palit'i koymamışsınız şuan tercihim TUF gibi olsa bile Palit markasına sıcak bakıyorum.
Bu arada şu dönemde şu kartlardan hangisine sahip olursam olayım benim için güzeldir sadece seçim hakkım olduğu için en iyisini seçeyim, daha uzun ömürlü kullanayım ve çok ses çıkartmasın çok ısınmasın diye soruyorum.

Çok iyi bir bilgim yok sadece görüntüden TUF MSI'dan daha iyiymiş gibi.
Siz ilk başta Palitten şaşmayın demiştiniz, internette Palit'in coil whine denilen bir sorunu olduğunu duydum tam olarak nedir bilmiyorum.
Buraya Palit'i koymamışsınız şuan tercihim TUF gibi olsa bile Palit markasına sıcak bakıyorum.
Bu arada şu dönemde şu kartlardan hangisine sahip olursam olayım benim için güzeldir sadece seçim hakkım olduğu için en iyisini seçeyim, daha uzun ömürlü kullanayım ve çok ses çıkartmasın çok ısınmasın diye soruyorum.
Bendeki Gamerock 3070 kartta coil whine yoktu ama başka bir arkadaşımın Gamerock 3070’inde vardı o şansa bağlı bir şey. Gamerock, TUF’dan çok çok daha güzel görünüyor dış görünüş olarak ama eğer dış görünüş önemli değil derseniz bence TUF alın

Geri
Yukarı