Palit GTX 1050 Ti Dual OC Yüksek Fan Sesi Normal mi?

optokublator

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı ilk günden beri fanlar %30 hızda çalıştığı halde çok gürültü yapıyor. Hava akımından oluşan ses gibi de değil, çok kalın bir ses geliyor.

MSI gibi markalarda sıcaklık 60 derecenin altında iken fanlar hiç çalışmıyor ama Palit sağ olsun sistem tamamen boştayken bile fanlar %30 hızda çalışıyor. %30 bile yeterince gürültü yapıyor diyebilirim.
Soğutmasına sözüm yok. Tam yükte bile %38'i ve 68 dereceyi geçmedi maşAllah demek lazım :)
Ama bu gürültü canımı sıkıyor.

İnternette biraz araştırdım. Kullananlar sessiz çalıştığını söylüyor. Yük olmadığı sürece fanlar çalışmıyor diyen olmuş fakat %30'un altına inmiyor ve o bile gürültü yapıyor.

Eğer kullananlar varsa biraz bilgi verebilir mi?
Bu kart normalde ses yapmıyor diyorsanız ona göre çözüm bulayım. Eğer bu kartın normal sesi bu derseniz iade etmek istiyorum.

Yardıma ihtiyacım var. Zaman geçiyor iade süresi dolacak :)
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
:: Palit - ThunderMaster ::
Palit yardımcı program ile fan ayarlarını kontrol ediyor musun? MSI Afterburner programını kullanıyorsan otomatik fan ayarını devre dışı bıraktın mı?
after.jpg

:: Palit - ThunderMaster ::
Palit yardımcı program ile fan ayarlarını kontrol ediyor musun? MSI Afterburner programını kullanıyorsan otomatik fan ayarını devre dışı bıraktın mı?
Eki Görüntüle 271090
Msi afterburner ve palit thundermaster ile fan hızını %0 a düşürmeye çalıştım defalarca. Fakat palit %30'un altına düşürmeye izin vermiyor. %30 da çalışmasına rağmen yine de çok ses yapıyor ve gerçekten rahatsız edici bir ses. Alışveriş sitelerinde bulduğum tüm yorumları okudum, herkes sessiz olduğunu söylüyor. Boştayken fanlar çalışmıyor diyen bile olmuş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı sorunu yaşayan birkaç yabancının da videolarını buldum. Ses tam olarak aynı diyebilirim. Yeni kart veya onarım talep etmek istiyorum sizin de fikirlerinizi alabilir miyim?

Fan devir hızı %30 da iken sesli çalışmaması gerekir. Bu güne kadar kullandığım tüm modellerde 60 derece gibi değerlere kadar fan çalışması olmadı. Fan ile ilgili sıkıntı olabilir. Güç kaynağı gibi parçalardan değil ise ses ve ekran kartından geldiğine eminsen garantiye gönder.

Fan devir hızı %30 da iken sesli çalışmaması gerekir. Bu güne kadar kullandığım tüm modellerde 60 derece gibi değerlere kadar fan çalışması olmadı. Fan ile ilgili sıkıntı olabilir. Güç kaynağı gibi parçalardan değil ise ses ve ekran kartından geldiğine eminsen garantiye gönder.
%30'da bile böğüren fanlara sahip bir kartım olduğu için onarım veya değişim talebinde bulundum. Onay verirlerse geri göndereceğim
Teşekkürler yardımlarınız için

Geri
Yukarı