Palit NVIDIA GeForce RTX 3070 Gaming Pro V1 15.700 TL!

Ayrıca, bir serzeniş olsun bu diyeceklerim. 2014 yılında ünversitede okurken arkadaşlarım GTX 970 alıyorlardı. (bu karta hala da gıcığım sırf alamadım için.) O zaman da tek gelirim KYK kredisiydi ve ödemesi beni zorlayacaktı. Şimdi yıllardır çalışan biriyim ve görece yetkin de biriyim. Buna rağmen hala alamıyorum. Düşünün ki ben bunca senemi sadece yerimde saymakla geçirmişim. :) başkaları ne yaptı kim bilir.

Aynı dönemde aynı kartı kuzenim aldı; kendisi hala kullanıyor, ben zamanında toplayamadığım için o karta hep imrenmişimdir. Geldik bugünlere ancak bir APU sistem alabildik.

Palit'e 15k mı vereceğiz oha.
1.5 Yıldır kullanıyorum soğutma konusunda sıkıntısı yok. İnsanın ekran kartından soğutması dışında ne tür bir beklentisi olur bilmem ama BF 2042, RDR2 gibi oyunlarda 2K ultrada %30-40 fan hızıyla 62-63 derecede takılıyor. İsim yapmış markalara fazladan 4-5 bin lira vermek için RGB ya da marka takıntılı olmak lazım. Kasanız masanızda ve monitör yerine sürekli kasaya bakıyorsanız da süslü ve markalı kartlara fazladan 4-5 bin bayılmak tercih sebebi olabilir.

1.5 yıldır kullanıyorum soğutma konusunda sıkıntısı yok. İnsanın ekran kartından soğutması dışında ne tür bir beklentisi olur bilmem ama BF 2042, RDR2 gibi oyunlarda 2K Ultra'da %30-40 fan hızıyla 62-63 derecede takılıyor. İsim yapmış markalara fazladan 4-5 bin lira vermek için RGB'ya da marka takıntılı olmak lazım. Kasanız masanızda ve monitör yerine sürekli kasaya bakıyorsanız da süslü ve markalı kartlara fazladan 4-5 bin bayılmak tercih sebebi olabilir.

Soğutma dışında kartın sahip olduğu DRAM markasına, fabrika çıkışı saat hızlarına ve OC potansiyeline bakılabilir. Ayrıca isim yapmış markalardan Palit'i de ayırmayalım çünkü Palit'te gayet MSI, ASUS, EVGA vb. gibi ismi olan bir markadır ve herkesçe bilinir. En tepe modeli olan Gamerock serisi hem görünüş olarak hem de performans olarak Suprim ve ROG modellerinin rakibidir.

gamerock.jpg

Soğutma dışında kartın sahip olduğu DRAM markasına, fabrika çıkışı saat hızlarına ve OC potansiyeline bakılabilir. Ayrıca isim yapmış markalardan Palit'i de ayırmayalım çünkü Palit'te gayet MSI, ASUS, EVGA vb. gibi ismi olan bir markadır ve herkesçe bilinir. En tepe modeli olan Gamerock serisi hem görünüş olarak hem de performans olarak Suprim ve ROG modellerinin rakibidir.

Eki Görüntüle 1280158
Tarhi 2020 Kasım-Aralık. Gamerock modeli ilk çıktığındaki planım: 2 ay bekleyeyim şubat gibi fiyatlar rayına otursun hem param biriksin alayım şundan bir tane...

Geri
Yukarı