Palit RTX 4060 Ti sinyal yok

Umut. S

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle selam.

Kurulu sistemim;
Ekran kartı: RX570 8 GB 256bit.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X.
Anakart: ASUS ROG STRIX B550M.
Power Supply: Corsair 750W Gold.
RAM: 16 GB 3200MHz CL16.

Bu sistemi kullanıyordum 2K monitör alıp taktım görüntü var kullanıyorum sorun olmuyor ama bugün yeni ekran kartım geldi (Palit RTX 4060 Ti 16 GB 128bit) bunu taktığımda monitörde sinyal yok hastası alıyorum. Sebebi nedir acaba?

Merhaba, HDMI ve DisplayPort kablosu ile 2 farklı monitörde ekran kartı girişleri üzerinden denedim ama sonuç değişmedi. Klavye ve fare ışıkları da gelmiyor.

Montaj sırasında RAM'lere temas etmişsin gibi geldi bana, cıkar RAM'leri uclarını silgiyle sil ve birini takıp acmayı dene.

Kabloyu ekran kartınamı taktın kablolar tam takamamış olabilirsin ekran kartı tam oturdumu yerine çıkarıp tekrar tak.

Merhaba, anakart üzerinde ki 2 farklı slot üzerinde de takıp çıkartarak denedim kablolarda herhangi bir sorun yok.

Montaj sırasında RAM'lere temas etmişsin gibi geldi bana, cıkar RAM'leri uclarını silgiyle sil ve birini takıp acmayı dene.

Teşekkürler, şu an çalıştığım için akşam deneyip duruma göre tekrar dönüş yapacağım. Bir düşüncem var ama emin değilim eski ekran kartı AMD yeni olan ise NVIDIA sürücü farkından dolayı bu hatayı verebilir mi?

Merhaba, anakart üzerinde ki 2 farklı slot üzerinde de takıp çıkartarak denedim kablolarda herhangi bir sorun yok.

Teşekkürler, şu an çalıştığım için akşam deneyip duruma göre tekrar dönüş yapacağım. Bir düşüncem var ama emin değilim eski ekran kartı AMD yeni olan ise NVIDIA sürücü farkından dolayı bu hatayı verebilir mi?

Oyle olsa dahi Windows gelir, klavye ve farenin ısıkları yanardı.

Anladım donanımda ki parçalarda aksi bir durum olmalı dediğiniz gibi kontrol edeceğim tekrardan.

Hocam söylediğin gibi RAM'leri çıkartıp üfledim ve farklı soketlere tekrar taktım ekrana sinyal geldi en son durum bu şekilde. (anakart tekrardan yeşil ışığı yakabildi 😂)

Dosya Ekleri

• IMG_20240401_002046.jpg
    IMG_20240401_002046.jpg
    104,5 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20240401_002036.jpg
    IMG_20240401_002036.jpg
    168,3 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
Anladım donanımda ki parçalarda aksi bir durum olmalı dediğiniz gibi kontrol edeceğim tekrardan.

Hocam söylediğin gibi RAM'leri çıkartıp üfledim ve farklı soketlere tekrar taktım ekrana sinyal geldi en son durum bu şekilde. (anakart tekrardan yeşil ışığı yakabildi 😂)

Sorunun cozuldugune sevindim, XMP acıksa kapat.

Sorunun cozuldugune sevindim, XMP acıksa kapat.

Bende inan çok sevindim hocam 😂 kontrol edeceğim onu da ve şu anki attığım resimde çözünürlük ayarı gelmiyor bu sefer driver olmadığından sanırım.

Bende inan çok sevindim hocam 😂 kontrol edeceğim onu da ve şu anki attığım resimde çözünürlük ayarı gelmiyor bu sefer driver olmadığından sanırım.

Driver kurunca çözünürlük sorunu da giderildi işlem tamam herkese teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20240401_002735.jpg
    IMG_20240401_002735.jpg
    74,8 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı