Rehber Palit Thunder Master programıyla LED ayarı

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Elimdeki model Palit GTX 1660 Super GP modeli. LED ayarının yapıldığını 1 hafta önce öğrendim. Thunder Master programı üzerinden yapılıyormuş. Belki de çoğunuz biliyordu, ancak benim gibi bilmeyenler için rehber açmak istedim çünkü Thunder Master diye aratmadığınız sürece veya Palit'in kendi sitesinden bakmadığınız sürece bilgi edinemiyorsunuz. Thunder Master programının farklı amaçları da var ancak ben Lighting özelliğinden bahsedeceğim.

Bu videodan gördüm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradan indirebilirsiniz.

Adsız.png

RGB olmayan bir ekran kartı modeliyse program bu şekilde açılıyor. Lighting'e tıklayın bu şekilde ekran geliyor.

NOT: Ekran kartınız RGB ise 3 ayar daha çıkıyor. Benimkisi beyaz LED olduğu için 3 seçenek var.

• GPU derecesini seçerseniz ekran kartı sıcaklığınız arttıkça LED'lerin parlaklığı artıyor.
  • Nefes alma modu zaten bildiğiniz bir mod yanıp sönme efekti.
  • Stil ise tek bir renk ile yanmasını sağlıyor. Sağdaki bar parlaklığını arttırıp azaltmanıza yarıyor.
Adsız21321.png

Eğer RGB bir modele sahipseniz 3 mod daha var.
  • Rainbow bildiğiniz Rainbow efekti sanırsam.
  • Cycle ise sıra sıra renk gelen mod. Kırmızıdan maviye, yeşilden sarıya sıralı geçiş gibi.
  • Stroke ne olduğunu bilmiyorum.

Okuyan okumayan herkese teşekkürler.

Programın performansa bir etkisi var mı? Bu tür RGB programları, özellikle MSI yazılımları bilgisayarı çok hantallaştırıyor sırf bu sebepten RGB ayarı çekmiyorum.

Bu program zaten ekran kartıyla gelmiyor mu? Benim kartın kutusundan çıkan CD'de vardı.
CD mi kaldı hocam? :D
Programın performansa bir etkisi var mı? Bu tür RGB programları, özellikle MSI yazılımları bilgisayarı çok hantallaştırıyor sırf bu sebepten RGB ayarı çekmiyorum.
Sadece LED ayarı yaptım ve kapattım hocam. Performansa bir etkisi olduğunu sanmıyorum.

Hocam ekran kartım 1660TI eski değil yani ondan çıkmıştı CD.
Hocam bence CD devrinin bitmesi gerekiyor artık. 8 GB bir USB belleği çok görmemeli firmalar. Çoğu kasada DVD ROM kalmadı artık.

Sistem bitince ben de Galax versiyonunu yaparım artık :D.

Elinize sağlık.
Teşekkürler, bekliyoruz. :D

Hocam bence CD devrinin bitmesi gerekiyor artık. 8 GB bir USB belleği çok görmemeli firmalar. Çoğu kasada DVD ROM kalmadı artık.
Kesinlikle CD ile driver konulması tam bir saçmalık. Sırf içindekileri kurabilmek için laptopa takmıştım CD'leri ordan USB ile kendi PC'me aktarabilmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı