Palit ve INNO3D kaliteli mi?

B.Özdemir

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bu 2 modeli ekran kartı modellerinde çok görüyorum fakat ASUS, MSI, Gigabyte, Zotac gibi markalara göre nazaran pazarda kullanıcısı daha az görünüyor neden ve kalite konusunda bu iki firma hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İsimleri çok duyulmadığı için bazıları almak istemiyor sanırım. Ama o markaların ekran kartları da alınır. Nasıl diğer markaların ekran kartları alınıyorsa onlarda alınabilir. Bir de daha uygunsa fiyatları kesin alınır. Fazla para verip pahalı markaları ve soğutma modelleri satın almak zorunlu değil. INNO3D ve Palit de kaliteliler.

Geçmişte iki adet Palit marka GPU kullandım hiç sorun yaşamadım (GT7300 ve GTS250)

Benim tahminim bu firmaların dışarıdan getirip satan firma sayısının az olmasından kaynaklı. Fazla satılmayınca insanlar uzak duruyor. Buna güzel örnek otomobilde Mazda geliyor. Piyasada çok fazla araçı yok ama araçları da çok kötü değil.

Mesela EVGA, manli ve Galax var bu firmalarda duyulan ama ülkemizde çok bilinmeyen markalar.

Geçmişte iki adet Palit marka GPU kullandım hiç sorun yaşamadım (GT7300 ve GTS250)

Benim tahminim bu firmaların dışarıdan getirip satan firma sayısının az olmasından kaynaklı. Fazla satılmayınca insanlar uzak duruyor. Buna güzel örnek otomobilde Mazda geliyor. Piyasada çok fazla araçı yok ama araçları da çok kötü değil.

Mesela EVGA, manli ve Galax var bu firmalarda duyulan ama ülkemizde çok bilinmeyen markalar.
Aynen öyle, ben şu an galax kullanıyorum mesela ve hiç bir problemle karşılaşmadım.

Merhaba arkadaşlar bu 2 modeli ekran kartı modellerinde çok görüyorum fakat ASUS, MSI, Gigabyte, Zotac gibi markalara göre nazaran pazarda kullanıcısı daha az görünüyor neden ve kalite konusunda bu iki firma hakkında ne düşünüyorsunuz?
İyi markalardır, güvenilirlerdir, kalitelilerdir. Benim tanıdığım iyi markalar Asus, MSI, Sapphire, PNY, Colorful, Manli, INNO3D, Palit, XFX, Gainward, Biostar (?) SPARKLE'dır.

Zotac, INNO3D zaten ikiside aynı marka. Genel olarak Referans Tasarım kullanırlar birkaç model haricinde.

Bizim ülkede fazla olmamasının sebebi distribütörlerin bu markaları fazla getirmemesi. Yoksa Asya pazarında gayet satılan markalar.

Geri
Yukarı