Palm Grip kullanımı için Wireless mouse önerisi

Arkadaşımda D var kopma sorunları çok yaşanıyor ve hatırladığım kadarıyla latencyler yüksekti. Sensörü de para edecek bir sensör değil ben önermem şahsen. Darmoshark M3 daha mantıklı bir seçim olacaktır o yüzden.

Kendim model D- kullanıyorum şu anda. Bir kopma problemi yaşamadım. Latency değeri de 7ms ki gayet iyi bir değer tabii vsynctester'a göre bu değerler. Ama en anlamadığım kısım nasıl para etme bir sensöre sahip acaba? Merak ettiğimden soruyorum. Evet bir 70G 750IPS veya 50 650 IPS değil ama 50G 400IPS gücünde gayet iyi bir sensöre sahip.

Ben ona da baktım bazıları 6 aydır kullanıyorum ve yan tarafları eridi diyor bazıları da 2 yıldır kullanıyorum bir sıkıntı çıkmadı diyor.
Steelseries destek sağlıyor hocam için rahat olsun. Arkadaşım daha geçen zamanlarda ücretsiz şekilde aldı ama bu fiyata sırf RGB diye alınmamalı bence.

Kendim model D- kullanıyorum şu anda. Bir kopma problemi yaşamadım. Latency değeri de 7ms ki gayet iyi bir değer tabii vsynctester'a göre bu değerler. Ama en anlamadığım kısım nasıl para etme bir sensöre sahip acaba? Merak ettiğimden soruyorum. Evet bir 70G 750IPS veya 50 650 IPS değil ama 50G 400IPS gücünde gayet iyi bir sensöre sahip.
Yanlış mouse'a mı bakıyorum? Epey değeri 250 IPS 50 G gözüküyor? 400 IPS ise idare eder ama Glorious genel olarak mouse camiyasında dalga konusu olan bir marka yabancı redditlerde vs denk gelmişsinizdir. Kullanan arkadaşlarımın bir kısmı memnun bir kısmı memnun değil riske girmek doğru olmaz bence.

Yanlış fareye mı bakıyorum? Epey değeri 250 IPS 50 G gözüküyor? 400 IPS ise idare eder ama Glorious genel olarak mouse camiyasında dalga konusu olan bir marka yabancı Reddit'lerde vs denk gelmişsinizdir. Kullanan arkadaşlarımın bir kısmı memnun bir kısmı memnun değil riske girmek doğru olmaz bence.

Evet yanlış fareye bakıyorsunuz. Baktıklarınız kablolu oyuncu fareleri. Kablosuz oyuncu farelerinde pixart işbiriliğiyle yeni bir sensör kullandılar. Gayet görevini yerine getirebilen ve en azından kablosuz fareleriyle ses getirebilmiş bir marka diyebiliriz.

Evet yanlış fareye bakıyorsunuz. Baktıklarınız kablolu oyuncu fareleri. Kablosuz oyuncu farelerinde pixart işbiriliğiyle yeni bir sensör kullandılar. Gayet görevini yerine getirebilen ve en azından kablosuz fareleriyle ses getirebilmiş bir marka diyebiliriz.
Yine de dediğim gibi kopma sorunları wireless modellerinde maalesef mevcut. Onun dışında sensör konusunda haklı olabilirsiniz benim hatam. Yine de bu fiyatlara Ajazz AJ199 veya Darmoshark M3 daha mantıklı tercihler olacaktır.

Şu an Razer DeathAdder V2 kullanıyorum. Wireless bir fareye geçmek istiyorum fakat bir türlü karar veremedim. Aklımda SteelSeries Rival 650 var. RGB sevdiğim için bunu düşünüyorum. Başka önerdiğiniz bir mouse var mı?

Alternatif olarak Rampage Fury Z modelini önerebilirim. @GalaxySal450 hocamdan öğrendiğim kadarıyla Switch'leri kötü ama modüler olduğu için hiç sorun yaşamadan değiştirebilirsiniz. Palm için ergo tasarımlar daha iyi ama hem delikli hem deliksiz kapakla geldiği için delikli farelere olan bakışınızı da değiştirebilir.

40G ve 400IPS bir sensörü var. Orta segment ve Rival 650'de bulunandan daha iyi bir sensöre sahip.

Alternatif olarak Rampage Fury Z modelini önerebilirim. @GalaxySal450 hocamdan öğrendiğim kadarıyla Switch'leri kötü ama modüler olduğu için hiç sorun yaşamadan değiştirebilirsiniz. Palm için ergo tasarımlar daha iyi ama hem delikli hem deliksiz kapakla geldiği için delikli farelere olan bakışınızı da değiştirebilir.

40G ve 400IPS bir sensörü var. Orta segment ve Rival 650'de bulunandan daha iyi bir sensöre sahip.
Arkadaş delikli istemiyormuş. Yoksa fury z yerine iyi alternatifler var.

Yine de dediğim gibi kopma sorunları Wireless modellerinde maalesef mevcut. Onun dışında sensör konusunda haklı olabilirsiniz benim hatam. Yine de bu fiyatlara Ajazz AJ199 veya Darmoshark M3 daha mantıklı tercihler olacaktır.

Kopma sorununu ilk defa uydum. Ürüne veya partiye özel bir sorun olabilir. Bir de eğer kasa ve fare arasındaki mesafe fazla ya da arada engelleyebilecek cisimlerin yanı sıra karmaşık bir ağ yapısı varsa bu tür problemler olabilir. Extender dongle ile adaptörü fareye yakın bir noktaya yerleştirmek çözüm olabilir.

Evet F/P açısından M3 önde olsa da ergo alanda N3 daha iyi olabilir. Çünkü N3 ergo odaklı bir fare tabii M3 kadar konuşulmadı ve garip tasarım tercihleri de mevcut.

Kopma sorununu ilk defa uydum. Ürüne veya partiye özel bir sorun olabilir. Bir de eğer kasa ve fare arasındaki mesafe fazla ya da arada engelleyebilecek cisimlerin yanı sıra karmaşık bir ağ yapısı varsa bu tür problemler olabilir. Extender dongle ile adaptörü fareye yakın bir noktaya yerleştirmek çözüm olabilir.

Evet F/P açısından M3 önde olsa da ergo alanda N3 daha iyi olabilir. Çünkü N3 ergo odaklı bir fare tabii M3 kadar konuşulmadı ve garip tasarım tercihleri de mevcut.
İkisinin arasında sadece Shape farkı var ya zaten

Geri
Yukarı