Panasonic 3100 mAh 18650 Pil Yeterli Mi?

• Konuyu başlatan roti
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 1B

roti

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, bazı geceler bisiklet sürdüğüm için "Ultrafire E17 2000Lumen T6" fener ve yanında UltraFire 4100 mAh 18650 pil aldım.
Pili şarj ettim, fenere taktım ve test sürüşü için yola çıktım. Işığın gücü çok iyiydi ama kısa süre içinde gücü baya azaldı.
Bende pil hakkında araştırma yaptım ve gerçek değerinin 800-950 mAh arasını olduğunu öğrendim. Ayrıca 18650 pillerde en yüksek gerçek değer 3400 mAh imiş ve bu değeri gerçekten verebilen pillerden biri Panasonic.

Şimdi asıl soruma gelecek olursak; Panasonic'in 3100 mAh değerinde olan pilini almak istiyorum. Gerçek değeri 2900 - 3000 civarı olacaktır. Bu pil ile istediğim verimi alabilir miyim? Kullanan arkadaşlar var mı? Fiyatını (27TL) hakediyor mu? Işık için yeterli olur mu? Herhangi sabit akım ile şarj eden bir şarj cihazı ile şarj etmemde sakınca var mıdır?

Teşekkürler. :)

Li-ion pilleri rasgele şarj demezsin. Ya şarj devresi yapacaksın ya da hazır doldurma cihazı alacaksın. Pilin gerçek değeri 3 A ise senin isteğini karşılayacaktır. 27 TL uygun fiyat alabilirsin.

Li-ion pilleri rasgele şarj demezsin. Ya şarj devresi yapacaksın ya da hazır doldurma istasyonundan alacaksın. Pilin gerçek değeri 3 A ise senin isteğini karşılayacaktır. 27 TL uygun fiyat alabilirsin.
Öncelikle cevabınız için teşekkürler, bu şarj vs. konularında oldukça bilgisizim. :)
Elimde böyle bir şarj cihazı var; BURADA . Bu ürün ile şarj etmemde sakınca olur mu? Öneriniz nedir?

Ayrıca konuyu açmadan önce Tesla Bobin konunuzu okuyordum. Tebrik ederim. :) Küçüklükten beri ilgimi çekmiştir Tesla Bobini :)

Rica ederim. O şarj cihazı ile şarj edebilirsiniz. Sanırım şarj cihazının üzerindeki LED, pil dolunca yeşil yanıyor. Pil dolduğunda şarjda bırakmayın hemen çekin. Bu şarj aletinin otomatik akım kesme özelliği yoktur büyük ihtimal.

Rica ederim. O şarj cihazı ile şarj edebilirsiniz. Sanırım şarj cihazının üzerindeki LED, pil dolunca yeşil yanıyor. Pil dolduğunda şarjda bırakmayın hemen çekin. Bu şarj aletinin otomatik akım kesme özelliği yoktur büyük ihtimal.
Her şey için çok teşekkürler hocam. : ) Alarm kurup şarj ederim en iyisi. :) Tekrar teşekkürler, iyi günler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı