Panasonic GH5 Alternatifleri...

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
4K 60 FPS video çekebilmesinden dolayı Panasonic GH5, şu anda kullanmakta olduğumuz FZ1000 sonrası gözümüze kestirdiğimiz yeni kamera. Lakin fiyatı ülkemiz şartlarına göre biraz yüksek kalıyor: 2000 USD.

Biraz alternatiflere bakayım dedim ve üç adet alternatif varmış.

GH4 bunlardan biri. Önceki model olan bu ürün UHD 4K 3840×2160 30p/24p kayıt yapabiliyor. 60 FPS maalesef yok...

Fujifilm X-T2 bir başka alternatif ama o da 4K'da ancak 30 FPS kaydedebiliyor.

SONY ALPHA A6500 de üçüncü alternatif. Fakat o da 4K 30 FPS ile sınırlı...

Merhaba. Gopro düşünürseniz yeni çıkacak modeli 4K 60FPS kayıt alabiliyor, Türkiye'ye de 2500TL gibi bir fiyattan gelir herhalde. Biraz alakasız oldu gibi ama, ileride sokak röportajı gibi bir konsept te hayata geçirirseniz orada da kullanılır.

@Recep Baltaş; önümüzdeki günler içerisinde Sony Alpha a6300 alacağım. O da 6500 gibi 4K/30 FPS çekiyor.

Ürünü aldıktan sonra inceleme ve test videoları çekmeyi planlamaktayım. İşinize yarayabilir diye düşündüm. :)

---- Güncelleme ----

[ Aslında a6300 alacakken, 77D aldım. (Elektronik vizör, lens desteği, batarya, sabitleme olmaması...) )

Panasonic GH5'ı bilmiyorum, lakin a6500'de ısınma sorunlarından bahsetmişler. İki model arasında batarya performansı olarak GH5 daha iyiyken, ISO performansı olarak a6500 önde.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı