Panda Dome nasıldır?

Zamanında yılın en iyi antivirüs programı vs. demişlerdi yaklaşık 3 4 yıl önce, ve pek memnun kalmadım. Bunun yerine Kaspersky, Norton çok daha iyi bir tercih olacaktır ayrıca son 1 ay 2 ay kala size reklam virüsleri gibi reklamlar veriyor oyun oynarken reklam çıkıyordu satın al diye, kafayı yedirtti.

Beğenmemiştim. Sonrasında ise Kaspersky geçmiştim. Çok iyi gelmedi.

Zamanında yılın en iyi antivirüs programı vs. demişlerdi yaklaşık 3 4 yıl önce, ve pek memnun kalmadım. Bunun yerine Kaspersky, Norton çok daha iyi bir tercih olacaktır ayrıca son 1 ay 2 ay kala size reklam virüsleri gibi reklamlar veriyor oyun oynarken reklam çıkıyordu satın al diye, kafayı yedirtti.

Kaspersky kod denk getirdim arkadaştan. 212 günü var. Şanslıyım ona geçtım şimdi. Teşekkürler bilgiler için. Korsana girmez değil mi bu Key olayı?
Biri 31 gün biri 212 hangisi geçerli?
20210101_022415.jpg

Panda Security'nin son zamanlarda sunmuş olduğu güvenlik paketlerini, hiçbir kullanıcı için yeterli bulmuyorum. Daha önceden birden fazla ürününü deneme fırsatım olmuştu ve karşılaştığım tek artıları, sistem üzerinde fazla kaynak kullanımı bulunmadan çalışmalarıydı. Bunun nedeni de, sunmuş oldukları güvenlik paketlerinin bulut tabanlı olmasından dolayıydı.

AV-Comparatives üzerinde yapılan testlerde de tek artı yönünün, sistem içerisinde performanslı çalışması olarak görlemleyebilirsiniz. Ekim ayında yapılan performans testine de bakabilirsiniz.

Performans testi dışında yapılan testlerde, yanlış pozitif oranının fazla olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Eğer Panda Dome Free ismiyle sundukları ücretsiz antivirüs yazılımını kullanacaksanız, kullanmanızı tavsiye etmem. Daha önceden kendi sitelerinde ücretsiz olarak güvenlik duvarı özelliğini sunarlarken, son zamanlarda bu özelliğin ücretsiz sürüm içerisinde olmadığını belirtiyorlar. Fakat hiçbir zaman ücretsiz paket içerisinde güvenlik duvarı özelliği bulunmuyordu ve Panda Security de bu satış stratejisini kullanmayı iyi biliyordu.

Kaspersky kod denk getirdim arkadaştan.
Kendi arkadaşınız legal olarak bir yerden satın aldıysa, korsan bir kullanım içerisinde olmayacaksınız. Eğer internet üzerindeki herhangi bir yerdeki kişiden ürün anahtarını aldıysanız ve bu kişiyi arkadaş olarak adlandırıyorsanız, korsan bir kullanım içerisinde olacaksınız. Belirtilen kutucukların içerisinde de, ürün anahtarınızın kalan kullanımları belirtiliyor.

Biri 31 gün biri 212 hangisi geçerli?
Etkin olanın altında bağlı cihaz gözüküyor. Etkin olan Cloud ürünü. Cloud olan zaten 31 gün deneme sürümü :)
Diğeri de AV standart en azındna IS olanı verseydi.

Panda Free Antivirus'ten söz ediyorsak, gerçek senaryoları baz alarak dizayn edilmiştir. Ekstrem ve gerçek hayatta olası olmayan senaryolarla ilgilenmez. Şahsen her kişinin güvenlik ihtiyacını karşılayacak düzeyde olduğunu düşünüyorum.

İşlem izleyici hoşuma giden bir özelliği. Çalışan programların güven derecesini ve hangi sitelerle bağlantı kurduğunu gösteriyor.

Sade, hoş ve gayet basit bir arayüz ve kontrol paneline sahip. Ev için gayet ideal. Karmaşık bir şey yok, her şey gayet net ve anlaşılır.

Hafif antivirüs arayanlar için de oldukça ideal.

Bulut itibar sistemi ise oturmuş/köklü görünüyor.

Kaspersky, ESET... gibi yazılımlarla karşılaştırmak doğru olmaz, çünkü Panda'nın derdi sizi bütün zararlılardan korumak değil. Esas odak noktası, sizi gerçek hayatta karşılaşabileceğiniz zararlılardan korumak. Gerçekçi bir tavır takındıklarından testlerde de dalgalanmalı bir eğriye sahipler.

Meraklılar aşağıdaki bağlantılardan daha fazla bilgi edinebilir:
Düzeltme: İtiraf etmeliyim, Defender daha iyiymiş : ) Panda'yı düşük sistemler güvenliksiz kalmasın diye kurulabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı