Pandemi sosyal yardım ön başvurusu durumu

Jude2World

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, öğrenciyim ve şu an ailemden farklı bir şehirde öğrenci evinde kalıyorum. Bu nedenle sosyal yardım başvurusu yaptım. 25 Nisan'da yaptım ve 26 Nisan'da uygun görüldü. O günün akşamı e-devlet üzerinden "sosyal yardım bilgileri sorgulama" ekranına baktığımda yardım durumu "kapsam dışına çıktı" ibaresi gördüm. Bu bir anlamda reddedildi anlamına geliyor sanırım. Fakat biraz önce tekrar baktığımda "1000 TL ödemeniz hazırdır" yazısı var ama hala kapsam dışına çıktı yazıyor. Her aşamanın tek tek görüntüsünü atıyorum aşağıya. Önce kabul edildi daha sonra kapsam dışına çıktı dendi ve şimdi ödemeniz hazır fakat kapsam dışı yazıyor. Durumun ne olduğunu anlayabilen var mı?
Kimsenin mi bilgisi yok 🙁
**Detaylı araştırdım konuyu ve "kapsam dışı" ibaresinin değerlendirme sürecinin bittiğini gösterdiğini öğrendim. Yani "ödemeniz hazırdır" yazısı var ise çıkmış anlamına geliyor kesin olarak. Bu konuda aklı karışanlar olursa diye yazıyorum bilgilendirme amaçlı.**

Dosya Ekleri

• Pendemi1.jpeg
    Pendemi1.jpeg
    810,4 KB · Görüntüleme: 156
  • Pandemi Sosyal Destek2.png
    Pandemi Sosyal Destek2.png
    57,2 KB · Görüntüleme: 153
  • Pandemi Sosyal Destek3.png
    Pandemi Sosyal Destek3.png
    56,4 KB · Görüntüleme: 145
Son düzenleme:
Başvuruyu ilk olarak İş Bank Web şubesinden denedim sürekli hata vermişti.
Cumartesi günü Akbank Web şubesinden yaptım E-Devlet seçeneğine girerek ve başvuru kabul edildi. Ama şimdi ne olacak muamma?

Başvuruyu ilk olarak İş Bank Web şubesinden denedim sürekli hata vermişti.
Cumartesi günü Akbank Web şubesinden yaptım E-Devlet seçeneğine girerek ve başvuru kabul edildi. Ama şimdi ne olacak muamma?
"Ödemeniz hazırdır" yazısı görüyorsanız birkaç gün içinde direkt hesabınıza yatırıyorlar parayı.

Pandemi Sosyal Destek Başvurunuz, ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından uygun görülmüştür. Ödemenizin 21/05/2020 tarihinde vermiş olduğunuz IBAN numarası üzerinden gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Ödemeninizin IBAN numarası üzerinden gerçekleştirilememesi halinde PTT şubelerinden gerçekleştirilmesi sağlanacaktır.

Para gelmemiş ne zaman gelecek kaç para gelecek belli değil.

Ben 30 nisan 2020 tarihinde başvuru yaptım. Bugün itibariyle hala "süreç devam ediyor" belirtisi var. Yeni başvuru yapabiliyorum. Ne yapmalıyım? Başvuruda IBAN vermemiştim.

Devlet bu parayı verene kadar 40 takla atar yinede vermez. Açıkladıkları rakamlara inanan varsa diyecek sözüm yok. Sisteme yatıralacak olarak girdiği için belki 2 hafta içerisinde şans eseri alabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Devlet bu parayı verene kadar 40 takla atar yinede vermez. Açıkladıkları rakamlara inanan varsa diyecek sözüm yok. Sisteme yatıralacak olarak girdiği için belki 2 hafta içerisinde şans eseri alabilirsin.
Hocam gerçekten ben de senin gibi düşünüyordum ama yakın çevremden iki arkadaşım aldı ve durumları da hiç kötü değil. Orta gelirdeler. İkisi de çalışmıyor. Aileleriyle yaşıyorlar. Benim de böyle. Üniversite mezunu ve işsizim. O sebeple başvuru yapmıştım.

Hocam gerçekten ben de senin gibi düşünüyordum ama yakın çevremden iki arkadaşım aldı ve durumları da hiç kötü değil. Orta gelirdeler. İkisi de çalışmıyor. Aileleriyle yaşıyorlar. Benim de böyle. Üniversite mezunu ve işsizim. O sebeple başvuru yapmıştım.
Bende bir şansımı deneyeyim belki fazladan kitledikleri vergilerin hatrına 1000 lira alırım buda verdiğimizin yanında çerez parası ama hala başvuru devam ediyor yazıyor. Boş iş artık bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı