Pandemi süresinde öğrenci olmak

İnsandan insana değişiyor ama şu denebilir herkes için oturup Ekran'a bakıp ders işlemek bir süreden sonra sıkıyor ve bunaltıyor ama bir yandanda zaman değerlendirilebilir daha başarılı bir öğrenci olunabilir mesela bizim sınıf 41 kişi 1. dönem 35 - 39 kişi giriyordu ortalama şu an 23 - 27'ye düştü.
İnternet, hocaların zoom'u öğrenmesi, boomer lar vb. onları geçtim bile yani düzeldi çünkü

Başında biri onu zorlamadan çalışabilenler için mükemmel ama tersi olanlar için çok zor. Çok çok fazla boş zaman var ve onu çalışarak geçirebilen fark atıyor. Herkese olumlu ya da olumsuz diyemeyiz kişiden kişiye değişiyor.

Avantajları

-Ev sıcak

-Yatarak ders çalışma

-Günün çoğu bizim

Dezavantaj

-Bağlantı problemi (EBA çökmesi vb.)

-Hocaların interneti kötü

-Hocaların bilgisayarı kötü

-Hocanın bilgi yetmezliği Zoom gibi uygulamalarda.

-Aynı anda en fazla 2 kişi konuşabiliyor.

-Ödev verme uygulaması (EBA) bozuk gibi ödevi yapsamda kabul etmiyor.

-Yoklama sırasında dersin 10 dk sı geçiyor geri kalan 20 dakika

-WhatsApp grupları kaos. Kısaca bir ödevi indirdikten sonra tamamlayıp onu yüklemek için cehennemin 7 katına iniyorsunuz. Her yerden mesaj şu an annemi bulmakta zorlanıyorum neredeyse 20 grup var.

Daha var tabii ama bu kadarı yeter.

Valla liseli olmak çok zor. Özellikle 9. sınıflar çok zorlanıyordur. Daha ortamın nasıl olduğunu anlamadan ders dinliyorlar ve yüklü ödevlere maruz kalıyorlar. Derslerden hiç kimse verim alamıyor zaten. Bir de hiç bilmediğin konuların üstüne binmesi aşırı acı verici bir şey. Performans ödevin varmış. O yüzden genelleyerek anlattım. Benim yaşadıklarım daha sıkıntılı. Ama istersen anlatırım. Çünkü benimle aynı durumu yaşayan insanlar da var. İyi çalışmalar dilerim.

Sözde 7/24 çalışan arkadaşlar online eğitim ile kendilerine zaman ayırabiliyormuş.

Okul ne için var? Eğitim için. Öğrencisiz okul hapishane gibidir.

Online eğitim kötüdür çünkü bilgisayar insanların odağını kaçırır.

Uzaktan eğitim çok kolay. Vavien, 15 yaşında.

1614439546527.png

Kolay diyenin hocası kolaydır.

Arkadaşlar güzel yanıtlarınız için çok teşekkür ediyorum. Bazı mizahşör arkadaşlar kendi kendilerine eğlenmişler. Onlarda güldürdüler sağolsunlar. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı