Paneli kırılan Samsung LED TV'yi tamir ettirmek mantıklı mı?

kralbenim52

Femtopat
Daha fazla  
Değerli arkadaşlarım merhabalar. Yaklaşık 3 sene önce Samsung 55NU8000 modelinde bir televizyon aldım. Geçtiğimiz günlerde paneli kırıldı. TV'yi 6000TL gibi bir fiyata almıştım. Servise sorduğumda 4-6bin TL arası bir fiyat çıkabilir dediler. Garantisi zaten bitmişti. Diğer panel tamiri yapan servislere sorduğumda ise, 2500-3000TL arası bir fiyat sunuyorlar. Bu haliyle satıp yeni TV alayım desem, 8binden aşağı 100Hz panel TV yok. Hepsi 50Hz panel. Sizce yaptırmalı mıyım? Sağlıklı olur mu?

Bir de panel tamiri yapan servisler dolandırıcılık yapıp 4K panel yerine 1080'lik veya 100Hz'lik yerine 50Hz'lik panel takabilirler mi?

Fikirleriniz benim için çok önemli. O yüzden bilgisi olan arkadaşlarım yazarsa çok müteşekkir olurum.

Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung yetkili servisiyse bir şey olmaz. O fiyat aralığında sizin de dediğiniz gibi 100 Hz olmadığı için yaptırın gitsin bence.
Samsung yetkili sevisinde yaptırmayacam hocam. İstanbul da panel değişimi yapan servislerden birinde yapıcam. 100hz'lik televizyona, 50hz gibi dandik bir panel takıp kandırabilirler mi? En çok merak ettiğim şey bu

Yeni konular

Geri
Yukarı