Panoyu apartmana yaptılar ancak alt yapıda fiber görünmüyor

emirhankstk

Hectopat
Arkadaşlar görseldeki panoyu apartmana 2 gün önce yaptılar bu fiber panosu normalde ama bizim adresimizde fiber yok beni bilgilendirir misiniz?

Dosya Ekleri

• IMG_20220408_141624.jpg
    IMG_20220408_141624.jpg
    87,7 KB · Görüntüleme: 52
Dairenin içine de kablo çekmeleri gerekiyor. Eğer daireye de çekildiyse sorun yok hemen başvurabilirsin ama çekilmediyse ayrı bir ekip gelip önce kablonun geçeceği yerleri ayarlayacak sonra kurulum ekibi dairene kadar kablo çekecek. Bende süreç böyle oldu en azından. Kabloyu taktığı gibi internete bağlanmıştım.

Arkadaşlar görseldeki panoyu apartmana 2 gün önce yaptılar bu fiber panosu normalde ama bizim adresimizde fiber yok beni bilgilendirir misiniz?
Daha kurulumu tamamlayıp sisteme işlememişlerdir. Bazen kutu takıldıktan 6 ay sonra bile altyapı bulunamadı hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Pano üzerinde hangi firmaya ait olduğu bellidir, o firmanın bölge ofisine başvurabilirsiniz. Daha çabuk sonuçlanır başvurunuz.

Dairenin içine de kablo çekmeleri gerekiyor.

Dairenin içine de kablo çekmeleri gerekiyor. Eğer daireye de çekildiyse sorun yok hemen başvurabilirsin ama çekilmediyse ayrı bir ekip gelip önce kablonun geçeceği yerleri ayarlayacak sonra kurulum ekibi dairene kadar kablo çekecek. Bende süreç böyle oldu en azından. Kabloyu taktığı gibi internete bağlanmıştım.

Cevabınız için öncelikle teşekkürler bizim mahallede hiç fiber kazısı vs. olmadı tamamen VDSL altyapısı var çevre binalarda aynı şekilde dediğiniz sarı fiber kabloları çekilmedi sadece bu pano konuldu o kadar bende anlam veremedim.

Geri
Yukarı