Pantheon ile late Game'de düşmemek için ne yapılmalı?

• Konuyu başlatan aKuu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 150

aKuu

Kilopat
Makaleler
3
Pantheon sevdiğim şampiyonlardan. Early-mid'i bayağı güçlü, ama late Game'e geldiğinde konu genelde çok useless kalıyor şampiyon. Zaten TF'ye girdiğinde geri çıkması çok zor bir şampiyon. Pantheon oynamayı iyi bilen biri Late'de nasıl oynanması gerektiği hakkında tüyolar verebilirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer 1-2 item sonrasında tank gidersen savaşlara öncülük edebilirsin daha uzun süre dayanarak. Normal build gidersende hedefin her zaman karşı takımın ADC si olsun. Ufak bir açık yakaladığında direk rakibin üstüne atlayarak savaşlarıda başlatabilirsin. Burada önemli olan aldığın pozisyon ve rakibin boşluğunu değerlendirmen. Sadece ADC değil rakipte o an çok kasmıs herhangi bir lane var ise, özellikle ultinin açıksa kendini onun için feda edebilirsin.
Zaten şampiyonun asıl hedefi early game de lane aşamasını kazanıp ultisiyle beraber olabildiğince diğer koridorlara gank atmak. Bunu başardıysanız gerisi biraz da takımınıza bakıyor.

Pantheon tek başına takımı taşıyabilecek şampiyon değil. Takım savaşlarını başlatıp karşı adc veya AP karakterini zor durumda bırakabilecek güce sahip. Bunun zamanlaması da yine takım oyununa bağlı. Bu yüzden tek başına oynuyorsan ekip çalışmasına dayalı oynamalısın. Yoksa işin çok zor.

Pantheon tek başına takımı taşıyabilecek şampiyon değil. Takım savaşlarını başlatıp karşı adc veya AP karakterini zor durumda bırakabilecek güce sahip. Bunun zamanlaması da yine takım oyununa bağlı. Bu yüzden tek başına oynuyorsan ekip çalışmasına dayalı oynamalısın. Yoksa işin çok zor.
Hiçbir şey yapamazsın, karakter yapısı geregi yakın temas ile vuruyor. Tank kasarsın en fazla daha az DMG yemek acısından ise yarayabilir, Pantheon 1V9 Hero'su degil.
Ne oynamamı tavsiye edersiniz? Top-Mid-Jungle oynuyorum. Elo Elmas 4.

Ne oynamamı tavsiye edersiniz? Top-Mid-Jungle oynuyorum. Elo Elmas 4.

Jung olarak Ekko, Diana AP carry icin. Ad icin lee veya J4 oneririm benim en rahat ettiklerim onlar.

Mid icin Zed oynuyorum genelde, Talon da bakabilirsin. Top icin Nasus oynuyordum zamanında su an nasıl bilmiyorum :) Elo plat 1 belirteyim.

Pantheon'da Renekton gibi oyundan çok hızlı düşüyor. Yapacak çok bir şey yok, ancak ultiyle birilerini yakalarsın belki.

Pantheon sevdiğim şampiyonlardan. Early-mid'i bayağı güçlü, ama late Game'e geldiğinde konu genelde çok useless kalıyor şampiyon. Zaten TF'ye girdiğinde geri çıkması çok zor bir şampiyon. Pantheon oynamayı iyi bilen biri Late'de nasıl oynanması gerektiği hakkında tüyolar verebilirse sevinirim.

Dövüşçü itemleri alabilirsin, Pantheon zırh deşme itemleri alıncs düşüyor, rünlerini de yenilmez falan girdinmi tadındsn yenmez, fakat öyle bir W ile tek falan atamazsn.

Şuraya yazılan herşeyi aklından çıkar dostum yeni metada Pant oyundan düşmüyor aksine 1v9 koyuyor. Kararma + Yarık Gökyüzü çek diğer itemler kafana göre bu 2 item core şuan sonra bak bakayım nasıl zevkli oluyor.

Geri
Yukarı