Papara Card cashback ile Steam'de açık mı var?

Rowaulf

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Çukurova/ADANA
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen 5 5500 Ekran Kartı: Zotac GeForce RTX 3050 Twin Edge RAM: G.Skill 3000MHz CL16 DDR4 8x2 16 GB
SSD: Adata Legend 750 500GB M.2 SSD Anakart: Gigabyte B450M k r1.0 Telefon 1 : iPhone 13 pro Telefon 2 : Redmi Note 11 128/6
Klavye: GamePower Warlock Compact Mouse: Everest Sagitta Mikrofon:Boya BY-M
Meslek
Video Editör / YouTuber
Açık mı değil mi bilmiyorum. Belki bilinen bir şeydir. Geçenlerde Steam'dan bir oyun aldım Papara Card ile sonra bu oyunu iade ettim. İade ücretini ise Steam cüzdanıma ödettim. Bildiğiniz gibi Papara'da cashback sistemi var ve Steam harcamaların %10'unu size geri ödüyor. Örneğin 100TL'lik bir oyun aldım Papara otomatik olarak 10 TL'sini hesabıma geri veriyor. Ancak oyunu iade edince ve para Steam cüzdanına düşünce cashback gitmiyor. 10TL hesapta 100 TL de Steam cüzdanında kalıyor. 100TL varken 110 olmuş oluyor. Bu normal mi?

Açık mı değil mi bilmiyorum. Belki bilinen bir şeydir. Geçenlerde Steam'dan bir oyun aldım Papara Card ile sonra bu oyunu iade ettim. İade ücretini ise Steam cüzdanıma ödettim. Bildiğiniz gibi Papara'da cashback sistemi var ve Steam harcamaların %10'unu size geri ödüyor. Örneğin 100TL'lik bir oyun aldım Papara otomatik olarak 10 TL'sini hesabıma geri veriyor. Ancak oyunu iade edince ve para Steam cüzdanına düşünce cashback gitmiyor. 10TL hesapta 100 TL de Steam cüzdanında kalıyor. 100TL varken 110 olmuş oluyor. Bu normal mi?

Paran Steam'de kalmış. Bakiye yukleyincede oluyor sanırım. Ben bakiye yükleyeceğim zaman ByNoGame'den skin alıp Steam'de satıyorum ancak Nays ile gerek kalmıyor. Eğer parayı kartına çektiğinde gitmiyorsa cashback parası işte o zaman tam anlamıyla bir açık olur.

Direkt olarak Steam Cüzdan'a 80 TL yüklesek, 8TL cashback verir, ama o zaman açık olmuyordu değil mi?..

Evet bu legal bir açık sayılır, ama bunu bilerek abuselamanız, yani suistimal etmeniz ya papara ya da steam hesabınızın kapanmasına sebep olabilir. 10 TL için riske girmeyin.

Aynı şeyi bazen bende yapıyorum Spotify param çıkıyor üstünede 10 ₺ artıyor.

Açık değil, Steam cüzdan kodu alsaydın yine kampanya çalışıyordu.

Boşuna destek ile iletişime geçip uğraşmaya gerek yok.

Geri
Yukarı