Papara Cashback Netflix'te sadece 10 TL veriyor

ya kardeşim ben mağduriyet yaşamadım ama yaşanması olası olan bir konuya değindim sen beni türkiyenin gelişmeme sebebi haline getirdin ne sığ görüşlü insansınız 10 tl indirim yapıyorlar sonuçta deyip yapılan şeyi görmezden gelmek nedir orda kocaman netflix ''harcamalarının yarısı bizden''yazsı var 42 tl lik ultra paket alınca benim harcamam netflix harcaması değil mi ben diyorumki madem 10 tl indirim yapıcaksın 10 tl anında nakit de bu kadar basit.
Mağduriyet yaşamayacaksan her şeyi okuyacaksın. Sonra adam sana diyecek ki açıklamayı okumadın mı? Sen de diyeceksin ki okumadım. Eeee kim suçlu?

Faruk beye sonuna kadar katılıyorum. Herkesin göreceği yere %50 bizden yazıp sonra blog'ta açıklama yapmak olmaz. Ben şirket blogunu takip etmek zorunda değilim. Açık biçimde üyelerini yanlış yönlendiriyor.

Faruk beye sonuna kadar katılıyorum. Herkesin göreceği yere %50 bizden yazıp sonra Blog'ta açıklama yapmak olmaz. Ben şirket blogunu takip etmek zorunda değilim. Açık biçimde üyelerini yanlış yönlendiriyor.

Aslında tam tersi takip etmelisiniz çünkü sen onun hizmetini kullanıyorsun. O hizmette bir güncelleme yaparsa onu sana bildirmek zorunda. Ancak bunun için illa sana özel bir SMS ya da mail atmak zorunda değil. Blog kısmından açıklama yapabilir. Sende bunu takip etmelisin. Sonuçta adamlar sana özel Premium bir hizmet sağlamıyor ki. Mesela sen internet hizmeti alıyorsun. Bu konuda sözleşme değiştirilirse sana özel bilgilendirme (mail, SMS ya da arayarak) yaparlar/yapılmalı. çünkü burada direkt sana özel bir hizmet var. Bu ise genel bir kampanya "herkese açık" olan ve "isteyenin katıldığı toplu" bir kampanya. Bu gibi kampanyalarda size özel bilgilendirme olmaz.

Son düzenleme:
Aslında tam tersi takip etmelisiniz çünkü sen onun hizmetini kullanıyorsun. O hizmette bir güncelleme yaparsa onu sana bildirmek zorunda. Ancak bunun için illa sana özel bir SMS ya da mail atmak zorunda değil. Blog kısmından açıklama yapabilir. Sende bunu takip etmelisin. Sonuçta adamlar sana özel Premium bir hizmet sağlamıyor ki. Mesela sen internet hizmeti alıyorsun. Bu konuda sözleşme değiştirilirse sana özel bilgilendirme (mail, SMS ya da arayarak) yaparlar/yapılmalı. çünkü burada direkt sana özel bir hizmet var. Bu ise genel bir kampanya "herkese açık" olan ve "isteyenin katıldığı toplu" bir kampanya. Bu gibi kampanyalarda size özel bilgilendirme olmaz.
Bu yaklaşımınıza katılmıyorum. Papara bir banka olmayabilir ama sitelerinde hesap açtığım andan itibaren onların müşterisi oldum ve müşterilere verilen hizmetler kampanya biçiminde olsa bile özeldir. Bilgilendirme yapılması için kişiye özel olması gerekmiyor.

Herkesin göreceği yere farklı, şirket günlüğünde farklı yazmak tek kelimeyle pazarlama hilesidir ve şirketin kurumsal kimliğine zarar verir.

Ayrıca bu bedava bir hizmet değil. Ben paparayı kullanırken limitleri aştığım için hizmet ücreti kesintisi yaşıyorum. Özetle benim işlemlerimden para kazanıyorlar.

Arkadaşlar Papara'nın menüsünün hemen alt kısmına "cashback" özelliğini koymuşlar. Güzel, hoş ve orada kocaman "Netflix üyeliğinin yarısı bizden" yazıyor fakat ben Ultra HD paket aldığımda yalnızca 10 TL geri ödeme yapıyor. Hani yarısı sizdendi? Ben temel üyelik almak zorunda mıyım? O zaman temel üyeliğinin yarısı bizden yaz ya da 10 TL'si bizden yaz bir de %50 anında nakit yazıyor. İnanılmaz ve benden başka kimsenin de dikkatini çekmemiş sanırım. Bunu dile getirmek istedim. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Bende zaten bu yüzden almıstım çok şaşırdım "oha %50'sini geri veriyor" falan fakat kartı açtım parayı yatırdım ödemeyi yaptım ve ödemeyi yaptıktan sonra gördüm en fazla 10TL geleceğini... 10TL 10TL'dir dedim en azından bu kadar kardayız.

Yanlış bilmiyorsam Ticaret Bakanlığı'nın 12.04.2022 tarihinde karar kıldığı yeni kanunlar kapsamında indirim limiti varsa "%50'ye kadar" gibi belirtmesi gerekiyor. Hatta bununla ilgili Trendyol Yemek, %50 indirim vermesine rağmen bu indirim üst limitinden dolayı "%50'ye kadar" olarak belirtiyor.

Not: Mesajda yazdıklarımdan tam olarak emin olduğumu söylemiyorum. Sorumluluk kabul etmiyorum.

Geri
Yukarı