Papara hesabı veya telefon numarası yayılmış olabilir mi?

Ogyzkean08

Hectopat
Daha fazla  
Telefonuma Papara'dan ve enuygun diye bir bilet sitesinden böyle SMS'ler geldi. Sanırım birisi Papara hesabımdan bilet almaya çalışıyor. Herhangi bir şey yapmalı mıyım?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-01-02-12-25-02-784-edit_com.google.android.apps.messaging.jpg
    Screenshot_2024-01-02-12-25-02-784-edit_com.google.android.apps.messaging.jpg
    166,2 KB · Görüntüleme: 57
  • Screenshot_2024-01-02-12-25-14-777-edit_com.google.android.apps.messaging.jpg
    Screenshot_2024-01-02-12-25-14-777-edit_com.google.android.apps.messaging.jpg
    88,3 KB · Görüntüleme: 57
  • Screenshot_2024-01-02-12-25-28-062-edit_com.google.android.apps.messaging.jpg
    Screenshot_2024-01-02-12-25-28-062-edit_com.google.android.apps.messaging.jpg
    171,3 KB · Görüntüleme: 61
Hayır gelmedi ama sanırım para çekmeye çalışmışlar yoksa doğrulama kodu neden gelsin?
Olayi simdi anladim. Senin kart bilgilerin sizmis. Senin kartla orjinal enuygun sitesinden satin alim denemisler, böylelikle paparadan senin telefona dogrulama kodu gelecekti. Sonra da sahte enuygun sitesiyle sana bildirim göndermisler.
Sen de paparadan bildirim üstüne enuygun bildirimi gelince panikleyip linke basip, iptal etmeye calisacaktin...
Yani dolandirici bunu planliyordu.

Olayi simdi anladim. Senin kart bilgilerin sizmis. Senin kartla orijinal enuygun sitesinden satin alim denemisler, böylelikle Papara'dan senin telefona dogrulama kodu gelecekti. Sonra da sahte enuygun sitesiyle sana bildirim göndermisler.
Sen de Papara'dan bildirim üstüne enuygun bildirimi gelince panikleyip linke basip, iptal etmeye calisacaktin...
Yani dolandirici bunu planliyordu.

Yer mi Anadolu çocuğu 😎
Şaka bir yana kart bilgilerim nasıl sızdı anlamıyorum. Bunun için bir şey yapmalı mıyım yoksa dolandırıcılara aldırış etmeden de devam etsem sorun olur mu? Papara hesabımda genelde çok para bulundurmam.

Yer mi Anadolu çocuğu 😎
Yemez :D
Şaka bir yana kart bilgilerim nasıl sızdı anlamıyorum. Bunun için bir şey yapmalı mıyım yoksa dolandırıcılara aldırış etmeden de devam etsem sorun olur mu? Papara hesabımda genelde çok para bulundurmam.
Senin kart bilgilerini illegal sitelerde denerlerse kabagi sana patlayabilir.

Hangisini kullaniyordun? Sanal karti kullaniyorsan onu kapatman yeter.

Alisverisleri black kartindaki bilgilerle yapiyorsan, paparaya sor bence. Cünkü black kartin bilgileri degistirilemiyor.

Alisverisleri Black kartindaki bilgilerle yapiyorsan, Papara'ya sor bence. Cünkü Black kartin bilgileri degistirilemiyor.

Ben Black Card kullanıyorum.

Alisverisleri Black kartindaki bilgilerle yapiyorsan, Papara'ya sor bence. Cünkü Black kartin bilgileri degistirilemiyor.

Adamlar kullanamayacağı kartı neden denesinler ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı