Papara IBAN'ı paylaşılması problem teşkil eder mi?

Technomember0

Decapat
Merhaba arkadaşlar, Instagram'da yorumlarda bir kişi ile konuştuk. IBAN'ını at dedi ve story de paylaşırsın dedi. İBAN paylaşmakta sorun olur mu papara IBAN'ı zaten?

Karşıdaki kişinin niyetine bağlı. Ayrıca tam olarak nasıl bir "sorun"dan bahsediyoruz?
Karşıdaki kişi polisse ve sen illegal bir iş karşılığı bu parayı alıyorsan evet sorun olur.
Karşıdaki kişi bir Papara çalışanı ise evet seni bulabilir yani sorun olur.
Karşıdaki kişi 1 milyon TL aklamak için senin IBAN'ını istiyorsa evet sorun olur.
Veya karşıdaki kişi insanları dolandırmak için IBAN'ı onlara gönderirse evet sorun olur.

Daha net sorular sorarsanız daha net cevaplar alabilirsiniz

Karşıdaki kişinin niyetine bağlı. Ayrıca tam olarak nasıl bir "sorun"dan bahsediyoruz?
Karşıdaki kişi polisse ve sen illegal bir iş karşılığı bu parayı alıyorsan evet sorun olur.
Karşıdaki kişi bir Papara çalışanı ise evet seni bulabilir yani sorun olur.
Karşıdaki kişi 1 milyon TL aklamak için senin IBAN'ını istiyorsa evet sorun olur.
Veya karşıdaki kişi insanları dolandırmak için sizin IBAN'ınızı onlara gönderirse evet sorun olur.

Daha net sorular sorarsanız daha net cevaplar alabilirsiniz
İnstagram yorumlarında bot hesaplar oluyor o hesaba para vereyim git sayfadan yazmıştı. Bende şakasına bana at yazmıştım sonra at dedi olay bundan ibaret.

İnstagram yorumlarında bot hesaplar oluyor o hesaba para vereyim git sayfadan yazmıştı. Bende şakasına bana at yazmıştım sonra at dedi olay bundan ibaret.
normal bir istek gibi görünüyor, muhtemelen şakasına yazdı ve atmayacak ama gizlilik açısından bir problem olacağını zannetmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı