Papara iyi midir?

Cashback ne ve ne işe yarıyor? Bir de para çekmek için nelere ihtiyacımız var?
Cashback bir şey satın alırsan ve eğer aldığın şey paparayla anlaşmalıysa sana belirttiği miktarı geri vermesidir. Kısaca indirim. Örneğin Netflix'te %50 cashback var ve papara maksimum 32 lirasını geri veriyor. Yani sen 64 liralık en düşük planı alırsan %50 indirimle yani 32 TL'ye almış oluyorsun. Fakat mesela 100 liralık planı alırsan papara maksimum 32 lirasını karşıladığı için 68 liraya almış oluyorsun. Para çekmek için de sadece kart yeterli. Yanlış hatırlamıyorsam atmlerden kartına giriş yapıp para çekebiliyordun. Onun dışında kendi banka kartına da transfer edebiliyorsun. Fakat başkasının banka kartına transfer olmuyor sadece kendininkine veya başkasının papara hesabına para gönderebilirsin.

Cashback bir şey satın alırsan ve eğer aldığın şey paparayla anlaşmalıysa sana belirttiği miktarı geri vermesidir. Kısaca indirim. Örneğin Netflix'te %50 cashback var ve papara maksimum 32 lirasını geri veriyor. Yani sen 64 liralık en düşük planı alırsan %50 indirimle yani 32 TL'ye almış oluyorsun. Fakat mesela 100 liralık planı alırsan papara maksimum 32 lirasını karşıladığı için 68 liraya almış oluyorsun. Para çekmek için de sadece kart yeterli. Yanlış hatırlamıyorsam atmlerden kartına giriş yapıp para çekebiliyordun. Onun dışında kendi banka kartına da transfer edebiliyorsun. Fakat başkasının banka kartına transfer olmuyor sadece kendininkine veya başkasının papara hesabına para gönderebilirsin.
Hocam kartı nasıl alıyoruz? Bana biri bir karttan para atacak ve ben de bankadan çekeceğim. Böyle olur mu?

Hocam kartı nasıl alıyoruz? Bana biri bir karttan para atacak ve ben de bankadan çekeceğim. Böyle olur mu?
Hocam papara almak için, uygulamada hesabını onaylatıp Kartı adresine sipariş etmen gerekir. Para gönderme konusunda ise siz bir iban'a para gönderebilirsiniz. Ama size para gönderebildiklerinden emin değilim.

Sadece kendi banka hesabınız ve paparanız arasında para transferi yapabilirsiniz. Başkasının banka kartı sizin paparanıza para gönderemez. Fakat başkası size paparadan sizin paparanıza para atabilir. Yani karşıdaki size parayı sadece paparadan atabilir, siz de o aldığınız parayı kendi banka kartınıza atıp çekebilirsiniz. Veya yanlış hatırlamıyorsam direk paparanızla atmye giderek de çekebilirisiniz.

Sadece kendi banka hesabınız ve paparanız arasında para transferi yapabilirsiniz. Başkasının banka kartı sizin paparanıza para gönderemez. Fakat başkası size Papara'dan sizin paparanıza para atabilir. Yani karşıdaki size parayı sadece Papara'dan atabilir, siz de o aldığınız parayı kendi banka kartınıza atıp çekebilirsiniz. Veya yanlış hatırlamıyorsam direk paparanızla ATM'ye giderek de çekebilirisiniz.

Ben babamın kartından sürekli para yüklüyorum (tabii biraz komisyon kesiyor) başkasının kartından yüklemede sorun yok ama başkasının banka hesabından IBAN vs yükleyemessiniz.

İşlerimi çok rahat hallediyorum Papara'daki özellikler çok rahat gayet işlevli cashback programları YouTube gibi yerlerde üniversite aboneliği + cashback olunca ucuza geliyor :D

Geri
Yukarı